Jak zatrudnić pracownika zza granicy? Wbrew pozorom cały proces HR nie jest aż tak prosty. Wymaga od nas zdobycia legalizacji pracy oraz pobytu cudzoziemca spoza Unii Europejskiej. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy sprawdzonych specjalistów.
- Zatrudnienie cudzoziemców – wsparcie zewnętrznej firmy
- Zasady zatrudniania cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
- Czy legalizacja pobytu cudzoziemca z Unii Europejskiej jest wymagana?
Skomplikowane polskie prawo migracyjne sprawia, że samodzielne zatrudnianie cudzoziemców w swojej firmie nie zawsze się udaje. Jeśli jesteś zainteresowany zatrudnieniem pracownika spoza Unii Europejskiej, koniecznie skorzystaj z pomocy zewnętrznej firmy, oferującej kompleksowe wsparcie z zakresu HR. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że cała procedura legalizowania pobytu czy podjęcia pracy, zostanie przeprowadzona poprawnie, kończąc się pozytywną decyzją.
Zatrudnianie cudzoziemców – wsparcie zewnętrznej firmy
Jeśli planujesz zatrudnić cudzoziemca, który nie pochodzi z terytorium państw wchodzących w skład Unii Europejskiej, koniecznie skorzystaj z pomocy zewnętrznej firmy gwarantującej wsparcie dla działu HR. Zespół tego rodzaju zapewnia kompleksową pomoc zarówno w legalizacji pracy, jak i jego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Jesteś zainteresowany wsparciem tego rodzaju? Sprawdź ofertę Inter Consulting już teraz! Na stronie https://www.interconsulting.com.pl/ znajdziesz wszystkie szczegóły, dotyczące zarówno współpracy, jak i procedur, które przeprowadza się, by bez problemu móc zatrudnić potencjalnego pracownika bez polskiego obywatelstwa.
Wspomniana firma zajmuje się między innymi weryfikowaniem dokumentów cudzoziemca i przygotowaniem tych, które wymagane są do tego, aby pracownik uzyskał legalne zatrudnienie na terenie naszego kraju. Kolejnym krokiem jest uzyskanie w imieniu pracodawcy wymaganych zezwoleń na pracę, dzięki czemu będziesz mógł bez problemu zatrudnić osobę, która pochodzi z kraju poza granicą UE oraz EOG. W tym kroku potencjalny pracownik otrzymuje także zezwolenie na pobyt, wizę krajową czy oświadczenie o zamiarze podjęcia pracy.
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
Więcej informacji na temat usług Inter Consulting znajdziesz na wspomnianej wyżej stronie. Zapraszamy!
Zasady zatrudniania cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
Procesem zatrudniania cudzoziemca pochodzącego z państw spoza Unii Europejskiej wspomniana firma może zająć się w całości lub częściowo, udzielając głównie merytorycznych wskazówek i za pośrednictwem konsultacji. Ze względu na zawiłe prawo migracyjne warto skorzystać z pomocy Inter Consulting, nawet jeśli nie interesuje Cię kompleksowa usługa.
Jak zatrudnić cudzoziemca w swojej firmie? Jeśli potencjalny pracownik pochodzi ze Wschodu, na początku należy ustalić jego obywatelstwo. Dzięki temu będzie wiadomo, którą procedurę zatrudnienia ostatecznie trzeba będzie wybrać. Następnie urząd powinien wydać odpowiednie zezwolenie na pracę, określając oczywiście charakter zatrudnienia zainteresowanego oraz typ stanowiska. Dopiero później składa się wszystkie dokumenty i wniosek w urzędzie pracy. Ostatni krok to oczekiwanie na ostateczną decyzję. Jeśli potencjalny pracownik przebywa w Polsce nielegalnie lub udowodniono, że zagraża bezpieczeństwu naszego państwa, nie otrzyma zezwolenia na pracę.
Więcej informacji na temat zasad zatrudniania cudzoziemców spoza Unii Europejskiej w naszym kraju znajdziesz na stronie https://www.interconsulting.com.pl/kroki-w-zatrudnieniu, na którą zapraszamy już teraz!
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
Czy legalizacja pobytu cudzoziemca z Unii Europejskiej jest ważna?
Planujesz zatrudnić obywatela państwa należącego do UE? Okazuje się, że według prawa takie osoby również muszą zarejestrować swój pobyt w odpowiednim urzędzie wojewódzkim. Dotyczy to obcokrajowców, którzy przebywają na terytorium Polski dłużej niż 3 miesiące. Kto właściwie może przebywać w naszym kraju dłużej niż wspomniane 3 miesiące? Odpowiedź na to pytanie – i wiele więcej znajdziesz na stronie https://www.interconsulting.com.pl/news/21/21/Legalizacja-pobytu-cudzoziemca-z-UE, na którą serdecznie zapraszamy! Procedura zatrudniania cudzoziemców jest nieco skomplikowana i zawiła, dlatego należy zapoznać się dokładnie ze wszystkimi informacjami.
Jak widać powierzenie wykonywania pracy cudzoziemcowi wcale nie musi być skomplikowane, szczególnie że można skorzystać z pomocy specjalistów, którzy na co dzień zajmują się takimi sprawami. Dzięki temu będzie można poradzić się w kwestiach formalnych, co sprawi, że przy powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi wszystko zostanie przeprowadzone zgodnie z przepisami. Warto też pamiętać o obowiązku posiadania zezwolenia, ale jeżeli chodzi o wydanie zezwolenia, to najlepiej zapytać wspomnianą firmę.
Artykuł sponsorowany
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS