Ostatnia seria spotkań najlepszej koszykarskiej ligi świata obfitowała w ciekawe wydarzenia, choć najwięcej uwagi przyciągnął zdecydowanie rzut za trzy punkty Luki Donczicia, który dosłownie w ostatniej chwili dał Dallas Mavericks wygraną nad Boston Celtics.

Boston Celtics dali w swoim ostatnim meczu przykład, jak wzorowo się podnieść po kiepskim starcie – choć ich starania ostatecznie nie przyniosły zwycięstwa. “Celtowie” po pierwszej kwarcie tracili do Dallas Mavericks aż 14 punktów i dopiero w miarę upływu czasu zaczęli nadrabiać straty. W obu kwartach drugiej połowy to właśnie oni byli zespołem lepiej punktującym i na zaledwie kilka sekund przed końcową syreną na tablicy wyników widniał już rezultat remisowy 104-104.

NBA. Na kłopoty Mavericks – Luka Donczić

Któż mógł ocalić wówczas skórę “Mavs”, jak nie Luka Donczić, który w ogólnym rozrachunku okazał się najlepiej punktującym (33 “oczka”) zawodnikiem na parkiecie? Słoweniec z dużym spokojem podprowadził piłkę bliżej kosza rywali, poszedł wzdłuż linii rzutu za trzy na lewą stronę parkietu i – mimo stałej “opieki” ze strony Josha Richardsona – oddał rzut, który praktycznie równo z sygnałem kończącym spotkanie dał wygraną ekipie z Teksasu w stosunku 107-104.