A A+ A++

To właśnie dzisiaj oficjalnie w sklepach zadebiutowały procesory z rodziny Intel Alder Lake-S oraz dedykowane im płyty główne z gniazdami LGA 1700 oraz chipsetami Z690. Prócz tego pojawiły się oczywiście również pamięci nowej generacji w standardzie DDR5. Wszystko to doprawione niezależnymi recenzjami redakcji i youtuberów z całego świata, również na łamach PurePC. Ten dzień zapisze się jednak na kartach komputerowej historii również z innego powodu. G.SKILL poinformował właśnie o kolejnym rekordzie w podkręcaniu przy wykorzystaniu ich nowych modułów RAM. Seria Trident Z5 osiągnęła bowiem zawrotne 8704 MHz, jednak wymagane do tego było zastosowanie ciekłego azotu.

Taki wynik OC daje nam przedsmak potencjału, jaki drzemie w pamięciach w standardzie DDR5. Najbliższe kilka(naście) miesięcy będzie owocować tylko szybszymi modułami od dostępnych obecnie w sprzedaży.

G.SKILL notuje kolejne rekordowe wyniki w podkręcaniu modułów DDR5. Tym razem osiągnięto zawrotne 8704 MHz  [1]

Test procesora Intel Core i5-12600K vs AMD Ryzen 5 5600X – Więcej rdzeni, więcej wydajności. Porównanie pamięci DDR4 i DDR5

W oficjalnym komunikacie prasowym G.SKILL poinformował entuzjastów komputerowych o kolejnym rekordzie w podkręcaniu. Tym razem moduły RAM Trident Z5 za sprawą znanego overclockera z Hong Kongu o pseudonimie “hocayu” zostały podkręcone z DDR5-4800 na DDR5-8704. Osiągnięto to przy opóźnieniach rzędu CL 127-120-120-120-127 T2. Zastosowana platforma bazowała na procesorze Intel Core i7-12700KF, płycie głównej ASUS ROG MAXIMUS Z690 APEX oraz SSD od Kingstona z systemem operacyjnym Windows 7.

G.SKILL notuje kolejne rekordowe wyniki w podkręcaniu modułów DDR5. Tym razem osiągnięto zawrotne 8704 MHz  [2]

Test procesora Intel Core i9-12900K Alder Lake vs AMD Ryzen 9 5900X. Porównanie wydajności pamięci RAM DDR4 vs DDR5

Oczywiście jak łatwo się domyślić tak ekstremalne OC wymagało zastosowania niestandardowego chłodzenia, czyli ciekłego azotu, który chłodził zarówno CPU, jak i moduły RAM. Sam procesor też pracował na niestandardowych ustawieniach – dysponował tylko 4 rdzeniami i 4 wątkami, zamiast standardowych 12 rdzeni i 20 wątków. Wynik podkręcania potwierdzony został zarówno w CPU-Z (KLIK!), jak i na platformie HWBOT (KLIK!). Co więcej proces uwieczniony został na filmie, który dostępny jest poniżej. Daje nam to pewien przedsmak potencjału, jaki drzemie w pamięciach w standardzie DDR5 i który przy dobrych wiatrach powinniśmy zobaczyć w ciągu kilku(nastu) następnych miesięcy, już bez LN2.

Źródło: G.SKILL

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy szpital w Rybniku wprowadzi zakaz odwiedzin pacjentów? To zrobili sąsiedzi
Następny artykułSilne wiatry, mgły i nocne przymrozki. Pogoda na listopad