Terminarz Lecha Poznań w PKO Ekstraklasie sprawia, że gra on dwa dalekie mecze wyjazdowe z rzędu. W meczu z Górnikiem Łęczna nie chce powtórzyć bezbramkowych wyników – Rakowa Częstochowa z Lubelszczyzny i swojego z Mielca. Mecz Górnik Łęczna – Lech w sobotę o godz. 20, transmisja w Canal+Sport.

Lech Poznań jest liderem tabeli PKO Ekstraklasy, choć w poprzedniej kolejce tylko zremisował na wyjeździe 0-0 ze Stalą Mielec. Teraz Lecha czeka go wyjazd do Łęcznej na mecz z ostatnim w tabeli Górnikiem, który jeszcze w środowy wieczór grał 120-minutowy bój z Miedzią Legnica w Fortuna Pucharze Polski, zakończony awansem po rzutach karnych. Brzmi jak spacerek dla lidera Ekstraklasy? Niekoniecznie, a w samym Lechu wiedzą, że gdy poznański zespół nie strzela dość szybko gola, to o zwycięstwo jest mu trudno.

Kiedy Lech Poznań wygrywał? Gdy strzelał gola w pierwszej godzinie gry

Oto minuty, w których Lech Poznań strzelał swojego pierwszego gola, w meczach zakończonych zwycięstwami:

• 38. minuta – Jakub Kamiński z Górnikiem Zabrze (3-1),
  • 47. minuta – Bartosz Salamon z Cracovią (2-0),
  • 3. minuta – Barry Douglas z Bruk-Betem Nieciecza (3-1),
  • 17. minuta – Mikael Ishak z Lechią Gdańsk (2-0),
  • 29. minuta – Joao Amaral z Wisłą Kraków (5-0),
  • 17. minuta – Artur Sobiech ze Skrą Częstochowa (3-0),
  • 2. minuta – Joao Amaral ze Śląskiem Wrocław (4-0),
  • 54. minuta – Mikael Ishak z Legią Warszawa (1-0),
  • 14. minuta – Bartosz Salamon z Wisłą Płock (4-1),
  • 9. minuta – Dani Ramirez z Unią Skierniewice (2-0).

We wszystkich meczach  zakończonych zwycięstwami Lecha, strzelał on pierwszego gola w ciągu pierwszej godziny gry. W ośmiu na dziesięć przypadków – w pierwszej połowie. W siedmiu na dziesięć – przed 30. minutą.  W sześciu na dziesięć – przed 18. minutą.