A A+ A++
fot. facebook.com/ArchiwumPanstwowewCzestochowie

Ponadto w zasobach archiwum jest o wiele więcej historii, dzięki czemu możemy zapoznać się z dokumentami nawet z XVIII wieku:

Wystawa materiałów archiwalnych „Skarbnica przyszłości – 70 lat Archiwum Państwowego w Częstochowie”. Najstarsze dokumenty, które przechowujemy w zasobie archiwum sięgają XVII wieku. 1625 rok to jest najstarszy dokument, nie dotyczy on bezpośrednio samej Częstochowy, ale naszego regionu, a dokładnie Mstowa. Najstarsze księgi częstochowskie również zahaczają o XVIII i XIX wiek

– mówi Ewa Dubaj z Archiwum Państwowego w Częstochowie. Placówka w ramach obchodów 70-lecia nie planuje już kolejnych eventów. Jej pracownicy skupiają się na codziennej pracy, m.in. na pomocy mieszkańcom, którzy często poszukują tutaj informacji o swoich przodkach:

Mamy praktycznie komplet zgromadzonych akt metrykalnych, czyli jeżeli ktoś buduje drzewo genealogiczne, będzie mógł u nas takie dokumenty odnaleźć. Oprócz tego dokumenty przedsiębiorstw, zakładów produkcyjnych, które na naszym terenie działały. Bardziej dokumenty związane z działalnością tego przedsiębiorstwa. Dla osób, które interesują się historią przemysłu, naprawdę jest to wielka gratka

– dodaje i do współpracy zachęca Ewa Dubaj. Warto w poszukiwaniu historycznych dokumentów odwiedzić Archiwum Państwowe w Częstochowie. Polecamy też jubileuszową wystawę w jego siedzibie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPożyczki na raty od 18. roku życia – czy takie istnieją?
Następny artykułThe Freuders & Yantra – fotorelacja z Klubu U Bulka