A A+ A++
Pierwsze dwa nowoczesne szynobusy już służą pasażerom

To świetna wiadomość dla podróżujących koleją po Lubelszczyźnie. Samorząd Województwa zakupił 9 sztuk elektrycznych zespołów trakcyjnych. Teraz z Lublina do Dęblina, Chełma, Kraśnika, Szastarki oraz na lotnisko w Świdniku podróż odbywać się będzie w komfortowych warunkach.


W ubiegły poniedziałek na Dworcu Głównym PKP w Lublinie symbolicznie przekazane zostały dwa z dziewięciu pociągów zamówionych przez Samorząd Województwa za ponad 165 mln zł, którymi regionalne połączenia w województwie lubelskim obsługuje spółka POLREGIO.

– Zakup nowych składów to, po inwestycjach drogowych, kolejny krok w kierunku poprawy komunikacyjnej województwa lubelskiego. Realizowane inwestycje przekładają się bezpośrednio na komfort podróży, co dostrzegają pasażerowie korzystający z kolei. Kolej to także lepsza dostępność miejscowości i mobilność społeczeństwa, rozwój gospodarczy i lepszy klimat – podkreśla Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Dzięki nowoczesnym pociągom Impuls 2 pasażerowie pojadą szybciej, bezpieczniej i w komfortowych warunkach. Nowe składy wyposażone m.in. w nowoczesne, oszczędne zespoły napędowe zapewniające prędkość do 160 km/h. W komfortowych warunkach może podróżować w nich do 105 pasażerów na miejscach siedzących (w tym 9 na miejscach uchylnych).

W pojazdach przewidziana została także przestrzeń uniwersalna, która umożliwia przewóz rowerów (zarówno na przystosowanych do tego wieszakach, jak i w pozycji stojącej z możliwością zabezpieczenia ich odpowiednimi pasami) oraz większego bagażu. Z innych istotnych udogodnień dla pasażerów należy także wymienić m. in.: klimatyzację, dostęp do sieci Internet przez WiFi, audiowizualny system informacji pasażerskiej czy też gniazdka sieciowe i USB umożliwiające ładowanie urządzeń elektronicznych takich jak smartfony czy laptopy.

Nowe pojazdy zostały przystosowane do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się, w tym na wózkach inwalidzkich (ułatwiając im podróżowanie dzięki obniżonej podłodze oraz rampom wjazdowym).

Ponadto na wyposażeniu znajdują się pętle indukcyjne, przydatne dla osób słabosłyszących (urządzenia te służą do przesyłania sygnału mowy lub innych sygnałów audio bezpośrednio ze źródła dźwięku (systemu nagłośnienia) do aparatów słuchowych odbiorców). EZT zostały wyposażone także w system monitoringu wizyjnego, obejmującego swoim zasięgiem cały pojazd. Bezpieczeństwo pasażerów zwiększy umieszczony w każdym z pojazdów defibrylator AED. BS

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTen groźny ransomware napisany w języku Python atakuje platformy ESXi
Następny artykułSąd: audyt nie mógł być warunkiem konkursu związanego z rozwojem sportu