A A+ A++

Projekt Fabryk-Art, który sprawił, że mieszczące się na 130 mkw. pomieszczenia ze skosami stały się niezwykle przytulną aranżacją. Mieszkanie na poddaszu mieszczące się w kamienicy na Opolskiej Pasiece swoim wykończeniem nawiązuje do charakteru budynku i otoczenia

Autor: housemarket.pl 13 października 2021 14:07

Wyzwanie aranżacyjne w funkcjonalnej odsłonie

Przedpokój, salon z jadalnią i otwartą kuchnią, dwie łazienki, dwa pokoje dla dzieci, sypialnia oraz oddzielna garderoba, a wszystko to zwieńczone skosami typowymi dla mieszkania na poddaszu – takie aranżacyjne wyzwanie czekało na architektów z Fabryk-Art. Ta przestrzeń wymagała sprytnych rozwiązań, a jednym z nich było połączenie trzech pomieszczeń w jedno. Dzięki takiemu rozwiązaniu strefa dzienna nabrała zupełnie nowego, tętniącego życiem wymiaru.

Zburzenie ścian pomiędzy kuchnią, jadalnią i salonem pozwoliło również na uzyskanie dodatkowego pokoju, co przyczyniło się do zwiększenia funkcjonalności domowego azylu zamieszkiwanego przez małżeństwo z dwójką nastolatków. Czteroosobowa rodzina potrzebuje przestrzeni nie tylko na odpoczynek, ale również na swobodny rozwój. Rodzeństwo potrzebowało więc dwóch osobnych pokojów, które umożliwiły im realizowanie muzycznych i sportowych pasji, natomiast rodzice – wyciszającej sypialni z pojemnym miejscem do przechowywania w postaci wydzielonej garderoby.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Naturalny motyw przewodni

Sposobem na wizualne powiększenie przestrzeni i zachowanie spójnej harmonii okazała się nie tylko zmiana układu przestrzennego mieszkania, ale również wykorzystana paleta barw. Architekci postawili na pastelową kolorystykę, utrzymaną w piaskowych odcieniach. Uwagę przykuwa jednak subtelny błękit, który można nazwać duszą tego projektu. To rozbielony odcień, który można podziwiać na meblach lakierowanych w macie w kuchni, łazience czy salonie. Mieszkaniu na poddaszu charakteru nadają wykorzystane materiały naturalne – drewno, klinkier oraz faktura cegły.

– Wcześniej brakowało w tym wnętrzu spokoju. Każdy ze skosów ma inny kąt, inaczej załamuje światło, które wpada tu przez okna dachowe o różnych rozmiarach, rozlokowanych niesymetrycznie. Dzięki przemalowaniu całego pomieszczenia, w tym wszystkich skosów, drewnianych słupów i belek, na jednolity, jasny kolor, uzyskaliśmy założony efekt harmonii – mówi Agata Chomiak z Fabryk-Art.

Niepodważalna rola oświetlenia

Zachwycający efekt aranżacyjny został spotęgowany grą światła i cieni, o którą zadbało oświetlenie od polskiego producenta opraw AQForm. Jego najważniejszym elementem są elementy techniczne w formie reflektorów na wygodnych w montażu szynoprzewodach z kolekcji ROLL simple LED. Cechą szczególną tego oświetlenia jest możliwość sterowania oprawami. Swoboda ruchu pozwoliła na nakierowanie światła wszędzie tam, gdzie było to konieczne.

– W tym wnętrzu, przez skosy dochodzące niemal do szczytu dachu, trudno było zastosować tradycyjne oprawy natynkowe, dlatego zainstalowanie szynoprzewodu na poziomej belce wydało się nam najrozsądniejszym rozwiązaniem. W pomieszczeniach, w których królują tradycyjne, ale nie za wysokie sufity bez skosów, zastosowaliśmy płaskie oprawy natynkowe SLEEK distance – podkreśla Agata Chomiak.

Mieszkanie na poddaszu w opolskiej kamienicy to synonim funkcjonalności, subtelności aranżacji i nowoczesnych rozwiązań. To przestrzeń, która, mimo początkowych wątpliwości inwestorów, zadowoliła czteroosobową rodzinę, jednocześnie udowadniając, że zaufanie do architektów to podstawa przy wykańczaniu wnętrz.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułProtest pracowników sądów. MS: Jest motywowany politycznie
Następny artykułArchitekt na brak pracy nie cierpi [20-lecie UZ]