A A+ A++

System korzysta z danych stacji Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. “Mieliśmy w ostatnim czasie proces migracji wyników między serwerami” – tłumaczy Danuta Krysiak z Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Poznaniu.

Dlatego te dziury się pojawiały. Jest przyrzeczenie, że w momencie, w którym proces migracji się zakończy, dane były zbierane, więc powinny one w tym momencie wrócić z powrotem na stronę internetową. Czyli dać społeczeństwu możliwość odczytu pełnych serii pomiarowych

 – mówi Danuta Krysiak.

“Dziury” widać cały czas w wykresach dwóch głównych stacji pomiarowych w Poznaniu – przy ulicach Dąbrowskiego i Polanka. Powinny zostać uzupełnione w najbliższym czasie. Na oficjalnej stronie GIOŚ można sprawdzić wyniki także z dwóch manualnych stacji w Poznaniu – przy Szymanowskiego i Chwiałkowskiego.

Miejski portal korzysta w tym momencie tylko z danych ze stacji przy Dąbrowskiego. Wiedza o pojawieniu się smogu jest istotna chociażby dla astmatyków czy uprawiających sport. Przez zanieczyszczenia powietrza rocznie umiera w Polsce kilkadziesiąt tysięcy osob.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDlaczego Traczyk-Stawka krzyczała? Uczestniczka PW odpowiada
Następny artykułJaki los czeka mural Konstytucja po wyroku Trybunału Konstytucyjnego?