A A+ A++

Do 15 listopada trwa nabór zgłoszeń do Programu Visiting Professors in Lublin, którego celem jest wsparcie lubelskich uczelni oraz instytutów badawczo-rozwojowych w organizacji wizyt ważnych postaci ze świata nauki i biznesu. Jednostki naukowe mogą wnioskować o wsparcie w wysokości nawet 50 tys. zł.

– Obecność zagranicznych naukowców na lubelskich uczelniach jest istotnym czynnikiem budującym nie tylko rangę uczelni, ale również prestiż miasta. Dlatego wyszliśmy z inicjatywą stworzenia programu, który stanowić będzie formę wsparcia finansowego ułatwiającego zapraszanie wybitnych osobistości świata nauki i biznesu do Lublina. Ich obecność przyczyni się nie tylko do umiędzynarodowienia środowiska akademickiego, ale także promocji nauki wśród mieszkańców miasta – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Wnioskodawcą w Konkursie może zostać uczelnia wyższa lub instytut badawczy bądź naukowy, z siedzibą w Lublinie. Składane wnioski mają dotyczyć wsparcia finansowego wizyt uznanych naukowców, artystów oraz ludzi biznesu, a także przedstawicieli czołowych instytucji i organizacji naukowo-badawczych, będących naukowcami pełniącymi funkcje organizacyjne. W ramach Konkursu przewidziane jest wsparcie w przedziale od 5 tys. do 50 tys. zł brutto, które przeznaczyć można np. na pokrycie kosztów podróży, pobytu zaproszonego gościa, bądź jego honorarium. Od 1 października do 15 listopada 2021 r. trwa nabór wniosków na wizyty odbywające się w terminie od 1 stycznia do 10 grudnia 2022 r. Wnioski, które uzyskają wsparcie finansowe w ramach Konkursu wybierze Komisja Konkursowa na podstawie kryteriów opisanych w regulaminie Konkursu.

Program Visiting Professors in Lublin jest inicjatywą Urzędu Miasta Lublin, zainspirowaną działaniami Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w ramach programu Research in Lublin, którego głównym celem jest zwiększenie umiędzynarodowienia potencjału kadrowego uczelni. W założeniu konkurs ma mieć charakter cykliczny z jedną edycją rocznie. Celem Programu jest kreowanie wizerunku Lublina, jako miasta przyjaznego środowisku naukowemu, wzmacnianie międzynarodowej współpracy badawczej, a także wspieranie rozwoju potencjału dydaktycznego i procesu nawiązywania i utrzymywania międzynarodowych kontaktów z ośrodkami naukowymi na świecie przez lubelskie uczelnie wyższe i instytuty naukowo-badawcze.

Więcej informacji w regulaminie Konkursu oraz na stronie www.nauka.lublin.eu

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Lublin: Bezpłatne karnety na pływalnie dla dużych rodzin
Następny artykułSydney łagodzi obostrzenia. Zaszczepieni będą mogli chodzić do kin i pubów