A A+ A++

Seminarium “Książka na piątkę, znakomity początek”
7 października 2021, godz. 9.00

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach Filia w Zabrzu zapraszają nauczycieli-bibliotekarzy i nauczycieli-polonistów pracujących we wszystkich typach szkół oraz bibliotekarzy z wszystkich typów bibliotek do wzięcia udziału w bezpłatnym seminarium, które jest realizowane w ramach projektu „Książka na piątkę, znakomity początek: finał”. Projekt ten jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa.

Podczas seminarium wystąpi 5 prelegentów:

IWONA CHMIELEWSKAceniona na całym świecie ilustratorka i pisarka, twórczyni obsypywanych nagrodami autorskich książek obrazowych „picturebooks”. Laureatka wielu prestiżowych nagród na Biennale Ilustracji w Bratysławie i dwa razy na Targach Książek w Bolonii. Za książkę „Kołysanka dla babci” otrzymała Bologna Ragazzi Award 2020 w kategorii New Horizons. Stworzyła ilustracje do książki „Pierwsze abecadło”, którą otrzymują uczniowie klas pierwszych w ramach programu „Mała książka, Wielki człowiek”.

MARIA DESKURwydawca, ekspert upowszechniania czytania. Absolwentka UJ, Sorbony oraz Universite Lumiere w Lyonie. Współzałożycielka wydawnictwa Muchomor, współtwórczyni serii „Basia” i „Czytam sobie”, wieloletnia dyrektor zarządzająca Książek Egmontu, współfundatorka i prezes Fundacji Powszechnego Czytania. Zwyciężczyni konkursu Zwyrtała 2019 na najlepszy pomysł na promocję czytelnictwa, autorka poradnika upowszechniania czytania „Supermoc książek”. Szefowa wydawnictwa Słowne i Kolekcji w Burda Media Polska.

PAWEŁ DOBRZELECKI bibliotekarz, animator, trener, ukończył IBiIN na Uniwersytecie Śląskim oraz Zarządzanie w kulturze na Uniwersytecie Ekonomicznym. Zawodowo związany z Miejską Biblioteką Publiczną w Zabrzu. Entuzjasta alternatywnych form edukacji i partycypacyjnego modelu instytucji kultury. Koordynator oraz inicjator wielu projektów dotyczących czytelnictwa dzieci i młodzieży, prowadzi szkolenia i warsztaty zarówno dla dzieci jak i rodziców. Ambasador Stowarzyszenia LABiB, Ogólnopolski Bibliotekarz roku 2018, stypendysta MKiDN w dziedzinie upowszechniania kultury.

GRZEGORZ LESZCZYŃSKIprofesor Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektor Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców Polonicum, kierownik Zakładu Literatury Popularnej, Dziecięcej i Młodzieżowej na Wydziale Polonistyki UW. Opracował wiele antologii literackich, m.in. „Baśnie świata”, „Polskie baśnie i legendy”, „Po schodach wierszy”. Ostatnio wydał m.in. monografię „Wielkie małe książki. Lektury dzieci. I nie tylko” oraz leksykon „Daję słowo. Wędrówki po języku i literaturze”.

ALINA PRZYDATEKpedagog, właścicielka wydawnictwa Kici Nici, autorka bajek dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ilustratorka i rękodzielniczka. Animatorka warsztatów czytelniczych łączących korespondencję sztuk, wspólnie z dziećmi wyrusza w stworzony przez siebie świat, który wzrusza, bawi oraz uczy. Pomaga dzieciom odnaleźć w sobie artystę, rozwijać pasję czytania poprzez działanie oraz motywuje do nauki języków obcych.

plakat, seminarium, prelegenci, program

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAmazonit kamień – opis, właściwości i występowanie amazonitu
Następny artykułMOK Zabrze: Robotyka dla dzieci – Dzień otwarty