A A+ A++

– Stan nawierzchni Mostu Wysokiego pogarsza się z każdym miesiącem. Liczne dziury i ubytki są zagrożeniem dla zdrowia korzystających z tej przeprawy mostowej – pisze w swojej interpelacji do prezydenta Elbląga radny Cezary Balbuza. Czy w budżecie miasta znajdą się pieniądze na remont nawierzchni mostu?

Mosty Wysoki i Niski do użytku oddano oficjalnie po remoncie w lipcu 2013 r., razem ze zmodernizowanym nabrzeżem od strony Bulwaru Zygmunta Augusta. Most Niski od tamtej pory wymagał dodatkowych napraw, o czym pisaliśmy kilkakrotnie. Jak podkreśla w swojej interpelacji radny Cezary Balbuza, stan nawierzchni Mostu Wysokiego jest obecnie w coraz gorszym stanie i pyta prezydenta Elbląga, czy znajdą się w budżecie pieniądze na jej remont.

– Stan nawierzchni Mostu Wysokiego pogarsza się z każdym miesiącem. Liczne dziury i ubytki są zagrożeniem dla zdrowia korzystających z tej przeprawy mostowej. Wygląd tego mostu nie jest też dobrą reklamą miasta dla coraz liczniejszej rzeszy turystów. Po wykonaniu remontu nawierzchni Mostu Niskiego i wyłączeniu go dla ruchu samochodowego pozostały na nim dalej bariery energochłonne. Nie są one ozdobą tego mostu oraz w pewnym zakresie utrudniają ruch pieszych i rowerzystów. Czy i kiedy władze Elbląga przewidują remont nawierzchni Mostu Wysokiego? Czy istnieje możliwość demontażu barier energochłonnych na Moście Niskim – pyta radny Balbuza w interpelacji z 10 września.

W odpowiedzi prezydent Witold Wróblewski zaznacza, że w ubiegłym roku na Moście Wysokim “wykonano niezbędne naprawy cząstkowe nawierzchni drewnianej”

 
Most Wysoki, fot. Anna Dembińska

– W związku z dalszą degradacją jego nawierzchni poleciłem pracownikom Departamentu Zarządu Dróg przygotowanie propozycji rozwiązania tego problemu. Po zapoznaniu się z przedstawionymi rozwiązaniami oraz biorąc pod uwagę aktualne możliwości finansowe Gminy Miasto Elbląg podejmę decyzje co do dalszych kroków dotyczących naprawy jego nawierzchni – czytamy w odpowiedzi prezydenta Elbląga.

Prezydent Wróblewski podkreśla również, że nie jest możliwy demontaż barier energochłonnych na Moście Niskim.

– Po zakończeniu remontu jego nawierzchni w czerwcu 2020 roku nastąpiła zmiana w stałej organizacji ruchu drogowego, polegająca na udostępnianiu go wyłącznie dla pojazdów uprzywilejowanych. W związku z powyższym w dalszym ciągu dopuszczony jest ruch pojazdów, a niezbędnym dla jego funkcjonowania jest zastosowanie barier energochłonnych, oddzielających i zabezpieczających ruch pojazdów na jezdni od ruchu pieszych na chodniku. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie, jak również podlega corocznym przeglądom stanu technicznego i nie można żadnych jego elementów użytkowych dowolnie demontować – czytamy w odpowiedzi prezydenta Witolda Wróblewskiego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł​Przystanek IDEA – Młodzi sprawczy?
Następny artykułUROCZYSTE WRĘCZENIE WYRÓŻNIENIA DLA SOŁECTWA PŁAZA W KONKURSIE „MAŁOPOLSKA WIEŚ 2021”