Jil Teichmann (38. WTA) pokonała Magdę Linette 2:0 (6:2, 6:4). Polska tenisistka awansowała do drugiej rundy pokonując w swoim pierwszym starciu Amerykankę Coco Vandeweghe 6:1, 6:4. Na początku drugiego starcia Polka podtrzymała swoją formę i zaczęła od objęcia prowadzenia 40:0, jednak potem 24-letnia przeciwniczka Linette “wróciła” do gry.

Polska siła tenisa. Hubert Hurkacz i Iga Świątek robią furorę, a ile zarabiają?

Teichmann pewnie wykorzystywała kolejne błędy Linette odwracając losy tego meczu. Szwajcarce udało się wyjść na prowadzenie, które utrzymała do samego końca. Finalnie wygrała pierwszego seta, który trwał 37 minut – 6:2. Drugi set był bardziej wyrównany. W pewnym momencie na tablicy wyników był remis 3:3, jednak Teichmann podobnie jak w poprzedniej partii objęła prowadzenie i ponownie pokonała Linette, tym razem jednak set zakończył się wynikiem 6:4.

Magda Linette kończy swoją grę w singlu WTA 500. Co z deblem?

W deblu z kolei Linette stworzy duet z Alicją Rosolską. Polki zmierzyły się we wtorek z Amerykankami Asią Muhammad i Jessiką Pegulą. Spotkanie zakończyło się wygraną 1:6, 6:4, 10:8). Jeszcze w środę zwyciężczynie poprzedniego meczu zagrają swoje drugie spotkanie, w którym rywalkami będzie rosyjsko-amerykański duet: Weronika Kudiermietowa i Bethanie Mattek-Sands. Polscy kibice tenisa mogą dużo lepiej znać Mattek-Sands, która w przeszłości wielokrotnie występowała w grze podwójnej z Igą Świątek.

Insigne mógł podpaść kibicom Legii. Kontrowersyjna wypowiedź o meczu ze Spartakiem

W kolejnej rundzie Jil Teichmann zmierzy się z Anastasiją Pawluczenkową lub Marketą Vondrousovą. Linette i Rosolska natomiast powinny rozpocząć swoje spotkanie na kortach w Chicago w środę o godz. 21:00.