Młodzi Polacy po wygraniu swojej grupy w drugiej fazie rozgrywek zdążyli już pokonać Brazylię 3:1. W kolejnym, kluczowym w walce o awans do półfinału spotkaniu Biało-Czerwoni ponownie zmierzyli się z Bułgarią, którą kilka dni wcześniej pokonali 3:1. Tym razem jednak drużynie Daniela Plińskiego było zdecydowanie trudniej.

Początkowe kłopoty

Polscy siatkarze bardzo źle weszli w ten mecz. Bułgarzy dość szybko w pierwszym secie uzyskali kilkupunktowe prowadzenie, które w pewnym momencie wynosiło nawet sześć punktów (13:19). Biało-Czerwoni wprawdzie próbowali gonić swojego rywala w końcówce i potrafili zmniejszyć stratę do dwóch punktów (21:23), ale ostatecznie przegrali 21:25.

Druga partia była już zdecydowanie bardziej wyrównana, a jej losy decydowały się w samej końcówce, do której oba zespoły przystępowały, remisując po 22. Wówczas jednak trzy proste błędy Polaków – w zagrywce, ataku i przebiciu prostej piłki sprawiły, że Bułgarzy wygrali również drugiego seta, tym razem do 23.

Polska ma swój skarb narodowy. Od dwóch milionów do półtora miliarda. Fenomen

Remontada na wagę półfinału

Młodzi Polacy znaleźli się pod ścianą, ale w trzeciej partii zaczęli świetnie, od prowadzenia 7:1. Później Biało-Czerwoni prowadzili już nawet 14:6, jednak wówczas Bułgarzy zdobyli pięć punktów z rzędu i znowu mogło się zrobić nerwowo. Na szczęście polscy siatkarze opanowali sytuację i wygrywając 25:22, wciąż zachowywali szansę na zwycięstwo w całym spotkaniu.

Zawodnicy Daniela Plińskiego szli za ciosem. W kolejnej partii prowadzili od początku do końca, w pewnym momencie nawet 17:9, i mimo małych nerwów w końcówce wygrali do 22, dzięki czemu o wszystkim zadecydował tie-break.

W decydującym secie lepiej rozpoczęli Bułgarzy, od prowadzenia 4:1. Później przez długi czas rywale utrzymywali przewagę dwóch punktów, ale finisz należał do Biało-Czerwonych. Od stanu 8:10 wygrali oni siedem z kolejnych dziewięciu piłek i zwyciężając w tie-breaku 3:2, mogli cieszyć się z wygranej i awansu do półfinału MŚ.

W środę młodzi Polacy zagrają jeszcze z Rosją (godz. 12:00) w meczu, który będzie decydował o zwycięstwie w grupie F.