A A+ A++

Stowarzyszenie Polska 2050 to ruch społeczny zainicjowany przez Szymona Hołownię. W samym województwie śląskim działa kilka tysięcy osób – członków Stowarzyszenia i wolontariuszy. Wczoraj do życia powołano nowy zarząd regionalny. 

Polska 2050 powstała po kampanii prezydenckiej w 2020 roku

W województwie śląskim do życia powołano już 25 kół powiatowych, w których funkcjonują kilkuosobowe zarządy. Pracę na terenie województwa koordynują liderzy powiatowi oraz liderzy powołani do realizacji konkretnych działań, w tym m.in. dla osób w kryzysie bezdomności, ekologii czy młodzieży – w ramach Pokolenia 2050. 

W niedzielę (26.09), po raz pierwszy w drodze wyborów, powołano do życia nowy regionalny zarząd Stowarzyszenia, który stworzą: 

  • Szymon Danielczyk (lider Katowic), 
  • Wioleta Kurzydem (liderka Żor), 
  • Łukasz Osmalak (lider powiatu mikołowskiego),
  • Piotr Strach (lider Częstochowy) 
  • i Kamil Wnuk (lider Sosnowca).

Funkcję lidera głównego, członkowie zarządu powierzyli Łukaszowi Osmalakowi, członkowi pierwszego zarządu. 

– Przede wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy wczoraj obdarzyli nas ogromnym zaufaniem i poparli nasze działania. Przed nami bardzo wiele ciężkich wyzwań i trudnych decyzji. Jesteśmy jednak pewni, że nasz zapał i zaangażowanie pomogą w codziennej pracy, a razem z rzeszą fantastycznych członków, wolontariuszy i sympatyków będziemy w stanie zrobić wiele wspaniałych rzeczy. W końcu to w ludziach ruchu Polska 2050 tkwi cały sukces – mówi Łukasz Osmalak, świeżo upieczony lider województwa śląskiego.

Stowarzyszenie Polska 2050 na terenie woj. śląskiego działa od ponad roku

Do tej pory zrealizowano kilkaset lokalnych akcji oraz kilka regionalnych. Skutecznie udało się dotrzeć z pomocą do wielu instytucji, realizując m.in. zbiórkę dla oddziału psychiatrii dziecięcej, ośrodków pomocy społecznej czy wsparcie rzeczowe dla osób w kryzysie bezdomności. Jedną z akcji, która w ostatnim czasie zjednoczyła wiele miejscowości, były wakacyjne działania pod szyldem “Poznajmy się”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułObawiasz się inflacji? Sprawdź bezpieczne metody inwestycji kapitału
Następny artykułUmowa gazowa Węgier z Rosją. Ukraina reaguje