Chyba każdy miłośnik literatury, prędzej czy później, zastanawia się co zrobić z nadmiarem książek. Tak naprawdę niewielu z nas regularnie wraca do wcześniej przeczytanych publikacji. Dziś podpowiadamy, co zrobić z książkami, dla których nie ma już miejsca w naszych księgozbiorach.
Jeśli chcemy, by zwróciła nam się chociaż część kosztów książki, warto odwiedzić lokalną grupę na Facebooku – „Kiermasz książek – Jaworzno” to miejsce, gdzie masz szansę sprzedać swoje książki. Dzięki temu, że jest to grupa lokalna, zaoszczędzisz na kosztach przesyłki, a także – pozostając w duchu zero waste – nie przyczynisz się do powstawania śladu węglowego.
W przypadku, gdy nie zależy nam na pieniądzach, lecz jedynie na przekazaniu książek dalej, mamy kilka opcji – podarować znajomym, zadzwonić do bibliotek czy są chętne przyjąć nasze pozycje lub pozostawić książki w przeznaczonych do tego miejscach. Bookcrossing to popularna inicjatywa, która cieszy się powodzeniem także w Jaworznie. W różnych lokalizacjach znajdują się specjalne punkty, gdzie możemy pozostawić nasze książki, by inna osoba mogła z nich skorzystać. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybraną książkę włączyć w swój księgozbiór, jednak idea takich miejsc polega na tym, że książki mają krążyć – dlatego zabierając tytuł ze stanowiska bookcrossingowego warto za jakiś czas ponownie puścić go w obieg.
Miejsca, gdzie można zostawić książki:
– Plenerowa Biblioteczka w Parku Angielskim
– regał na „niebieskim” Manhattanie
– stanowiska bookcrossingowe w przychodniach Zespołu Lecznictwa Otwartego
Zachęcamy również do lektury naszego pierwszego artykułu dotyczącego działań zero waste na szczeblu lokalnym.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS