A A+ A++

Problem w tym, że na polskim rynku tego typu kredytów nie ma. A nawet jeśli są, to stałe oprocentowanie obowiązuje np. tylko przez 5 lat. Później i tak czeka nas podwyżka – pisze Business Insider Polska.

– Kredyt o stałym oprocentowaniu pozwala konsumentowi lepiej zaplanować wydatki i oszczędności – uważa Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny. W najnowszym komunikacie instytucji przekonuje, że jest to bezpieczniejsze rozwiązanie zarówno dla klientów, jak i dla banków.

UOKiK twierdzi, że już od 2018 r. zachęcał podmioty rynku finansowego do oferowania i propagowania wśród klientów kredytów o stałej stopie procentowej.

Jak wynika z danych Europejskiej Federacji Kredytowej (European Mortgage Federation – EMF), w Polsce odsetek umów o stałym oprocentowaniu wynosi… zero procent. To dane za pierwszy kwartał 2021 r. i dotyczą kredytów zawieranych tylko w tym okresie – pisze Business Insider Polska.

Jedynym krajem, który może się pod tym względem równać z Polską jest Finlandia. Tam aż 95,1 proc. kredytów ma ratę uzależnioną od wysokości stopy referencyjnej. W Danii na przykład aż 75,3 proc. kredytów to te, w których oprocentowanie nie zmienia się przez 5 lat lub dłużej. Z kolei w Belgii aż 84,4 proc. umów zawiera oprocentowanie … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolejni sędziowie odmawiają orzekania. Prezes sądu reaguje
Następny artykułDino w Bronowicach