Szneki to wyśmienity wypiek, który może posmakować każdemu. Pod tą nazwą kryje się również rodzaj świdra ślimakowego, który stosowany jest przy różnego rodzaju odwiertach.
Specjalne urządzenia i akcesoria wiertnicze pozwalają na wykonanie prac wiertniczych o bardzo szerokim zastosowaniu. Do prac tego typu używane są także szneki wiertnicze. Czym dokładnie jest sznek i gdzie jest on używany najczęściej?
Szneki wiertnicze – definicja
Sznek wiertniczy, czyli inaczej ślimak sznek czy ślimacznica, to akcesorium wiertnicze, które używane jest do prowadzenia odwiertów pionowych, czyli w głąb ziemi. Potocznie szneki wiertnicze nazywane są także świdrami. Służą one do prowadzenia wiercenia obrotowego mechanicznego w gruncie.
Akcesoria tego typu produkowane są ze stali, która zapewnia im właściwą twardość i pozwala na prowadzenie odwiertów w różnych typach gleb. Szeroka gama konstrukcji pozwala na dopasowanie szneków do konkretnego zastosowania.
Najczęściej ślimak sznek dostępny jest w długościach 1 metra, 1,5 metra, 2 metry czy 3 metry. Również istnieje możliwość zamówienia szneków w innych wymiarach, w zależności od zapotrzebowania.
Przykładowe zastosowanie szneków
Szneki stosuje się m.in.:
- jako świder do wiercenia studni,
- do prac badawczych – geotechnicznych,
- przy montażu pali CFA – pali fundamentowych,
- przy pracach odwiertowych w geotermii,
- do prowadzenia wierceń w ochronie środowiska.
Jak widać, sznek posiada bardzo szerokie zastosowanie – akcesorium to pozwala na wykonanie odwiertów o różnych parametrach w zależności od ich przeznaczenia.
Kto dostarcza szneki wiertnicze?
Obecnie szneki wiertnicze, w tym także takie, jak świder do wiercenia studni czy też do prac geotechnicznych dostarczane są przez wiele firm. Są sprzedawane w wielu wariantach do wyboru, a także świadczone są usługi z ich wykorzystaniem, które wybierane są również przez klientów indywidualnych.
Z aktualnymi ofertami firm oferujących szneki wiertnicze, a także usługi z ich użyciem można zapoznać się na ich stronach internetowych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS