A A+ A++

Ta tendencja zmieniła się niewiele od 2014 r. mimo obowiązku ujawniania swych wyników w poszczególnych krajach — stwierdza raport Unijnego Obserwatorium Podatkowergo (EU Tax Observatory)

Ten niezależny organ badawczy współfinansowany przez Unię podał, że informacje z 36 dużych banków europejskich wykazały, iż zaksięgowały łącznie 20 mld euro czyli ok. 14 proc. wszystkich zysków w rajach podatkowych, choć niewiele z nich miało tam stałe adresy.

Czytaj więcej

Biden skasuje raje podatkowe

Zyski zarejestrowane w rajach wynosiły średnio ok. 238 tys. euro na pracownika banku, podczas gdy zarejestrowane poza rajami 65 tys. euro — dodał Reuter za raportem. „To sugeruje, że zyski księgowane w rajach podatkowych są masowo wyprowadzane z krajów, w których doszło do świadczenia usługi”- uznali autorzy raportu.

Ich zdaniem, obowiązek informowania o wynikach osiąganych w poszczególnych krajach miał rzucić światło na zakulisowe praktyki banków, ale nie wymusił na nich zmiany postępowania mimo że sprawa odprowadzania podatków została nagłośniona publicznie. „Mogą być konieczne bardziej ambitne inicjatywy, np. minimalna stawka podatkowa 25 proc., dla og … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicjanci wyciągnęli łódkę z mielizny. 49-latek kierował nią bez uprawnień
Następny artykułPo kłótni z żoną mąż poszedł do lasu. Policja znalazła go wyziębionego po kilku godzinach. “Nie był w stanie się ruszać”