A A+ A++
MPT przejęte przez iTaxi. Związkowcy żądają wyjaśnień
/ FORUM

Kierowcy MZA i MPT zrzeszeni w Związku Zawodowym Kierowców RP przy MZA domagają się od władz tej miejskiej spółki i miasta wyjaśnień w sprawie przejęcia marki MPT przez iTaxi.

Miejskie Zakłady Autobusowe podpisały umowę przedwstępną z firmą iTaxi dotyczącą sprzedaży należącej do MZA marki MPT. Informację tę potwierdza stołeczny ratusz.

“Zaniepokojeni pracownicy i kierowcy związani od wielu lat z firmą obawiają się o swoje miejsca pracy i swoją przyszłość, jak również marki obecnej na rynku od 70 lat. Brak jasnych komunikatów od Zarządu MZA Sp. z o.o. wprowadza bardzo duży niepokój oraz spekulacje, które są źle odbierane przez konkurencję” – piszą związkowcy w piśmie skierowanym zarówno do MZA, jak i m.in prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i wiceprezydenta Roberta Soszyńskiego.

Firma iTaxi poinformowała o podpisaniu umowy przedwstępnej z MZA, w których strukturach od stycznia tego roku znajduje się Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe. Przejecie miejskiej korporacji taksówkarskiej odbyło się na mocy uchwały Rady Miasta z dnia 23 kwietnia. Właśnie na tę uchwałę powołują się miejscy taksówkarze, zarzucając MZA nie spełnienie założeń w niej zawartych.

“Nie podjęto żadnych prób w związku z naprawą i polepszeniem sytuacji związanej z taborem samochodowym marki MPT, na dzień dzisiejszy firma iTaxi, należy nadmienić, że jest to firma z obcym kapitałem, stała się jedynym i kluczowym kontrahentem w związku z dzierżawą oddziału przewozów MPT” – piszą kierowcy. Podkreślają też, że podpisana umowa oraz brak jakichkolwiek prób rozwoju MPT “były z góry założonym planem likwidacji spółki MPT, która od lat była liderem w płatnym transporcie przewozu osób oraz działaniem na szkodę miasta i jego mieszkańców”.

Inne zdanie ma temat podpisanej umowy stołeczny ratusz. “Dzięki podpisanej umowie jest gwarancja zatrudnienia dla wszystkich taksówkarzy i możliwość rozwoju tego przedsiębiorstwa. Dokapitalizowania go i dalszej działalności pod szyldem MPT” – mówi rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk. “Taksówkarze zachowują logo i samochody, będą mieli też więcej zleceń” – dodaje.

Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe istnieje w Warszawie od 70 lat. “Sam znak jak i marka MPT jest symbolem Warszawy” – piszą o taksówkarze. “Utrata wizerunku warszawskiej taksówki jest krokiem do utraty jednego z największych przewoźników taksówkowych. Znak firmy MPT kojarzony był i jest z taksówką zaufania publicznego, utrata tej marki niesie za sobą nieodwracalne skutki. Czy Warszawa, jako stolica środka Europy nie powinna pielęgnować i dbać o dobro firmy, której miasto jest właścicielem” – pytają związkowcy.

Spółka iTaxi wyjaśnia, że jej celem “jest konsolidacja rynku warszawskiego, a w szerszej perspektywie – ogólnopolskiego. Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju dążymy do uzyskania statusu wiodącego dostawcy usług związanych z podróżowaniem dla biznesu oraz klientów indywidualnych w skali nie tylko regionu, ale i całego regionu” – przekazał w “Pulsie Biznesu” Jarosław Grabowski, prezes zarządu iTaxi.(PAP)

Autorzy: Marta Stańczyk, Bartłomiej Figaj

mas/ bf/ jann/

Źródło:PAP
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOszustwa poprzez OLX i WhatsApp. Tyska policja ostrzega!
Następny artykułWizz Air wznawia lot z Krakowa do Gruzji