Radosna, kolorowa witryna z wielkim sympatycznym misiem Teddy Eddie na drzwiach, obok biegające blisko zaciekawione dzieci od czasu do czasu powtarzają słowa z napisu “Do you speak English?” – aż chce się wejść do tego miejsca przy ulicy Małachowskiego 6/53, bo to – jak woła do nas z szyldu zaproszenie – szkoła dla każdego. Jednak szczególnie jest to wyjątkowe miejsce dla dzieci!
“Każdy rodzic chce dla swoich dzieci tego, co najlepsze. Dlatego uczę moje dzieci języka angielskiego od pierwszych lat ich życia metodą wyjątkową – Teddy Eddie. Ponieważ jestem nauczycielem języka angielskiego, postanowiłem zdobyć akredytację do metody Teddy Eddie, by podzielić się swoim doświadczeniem z innymi rodzicami i ich dziećmi, i tak stworzyłem szkołę językową AndJoy” – mówi Mieczyław Metrin, założyciel i właściciel szkoły.
Metodą Teddy Eddie uczą się tu już dwulatki – bo jest ona opracowana w taki sposób, by już najmniejsze dzieci, obcując z drugim, oprócz polskiego językiem, nabywały obycia i odwagi do używania języka angielskiego. Dzieci dwu i trzyletnie są w grupie pierwszej Start (pierwsze słowa i zdania), kolejne trzy grupy skupiają dzieci w wieku: 4-5 lat grupa Standard (pierwsze rozmowy), 5-6 lat ABC (początki czytania) i 6-7 lat School (czytanie tekstów). Ciekawe i niezwykłe jest to, że dzięki tej metodzie dziecko poznaje minimum 2 000 słów, a dorosły Amerykanin używa ich w życiu średnio 5 000!
Trzeba przyznać, że to ambitne zadanie, metoda ta jest także niebanalna, bowiem teksty, ilustracje i nagrania stanowiące materiały dydaktyczne, mimo że są dla dzieci, to nie są dziecinne, infantylne i nudne, wprost przeciwnie! Angażujące historyjki, wpadające w ucho piosenki i mnóstwo ruchowych gier – to sposoby stawiające przede wszystkim na komunikację. W żadnej innej metodzie nie ma rockowych aranżacji piosenek, latającego dywanu, który “ułatwia” mówienie po angielsku, czy listów z końca świata przesyłanych przez bohatera kolorowych i atrakcyjnych podręczników, budujących motywację wewnętrzną uczniów, bo: ” ja też chcę zwiedzać świat i znać angielski” – co często mówi Krzyś i Ola, dzieci właściciela szkoły AndJoy.
Dzisiejszy stan nauk o języku potwierdza, że:
– młodsze dzieci zdecydowanie lepiej radzą sobie z opanowaniem systemu fonologicznego (czyli dźwięków) nowego języka. Ponieważ ich aparat mowy jest jeszcze elastyczny, prawdopodobne jest, że przyswoją naturalną angielską wymowę i intonację, co z kolei wpływa bardzo pozytywnie na umiejętność rozumienia ze słuchu,
– dzieci w wieku przedszkolnym są wciąż w trakcie uczenia się języka ojczystego, a nauka dwóch języków jednocześnie (języka ojczystego i obcego) jest korzystna, gdyż podnosi dziecięcą świadomość językową oraz wpływa korzystnie na rozwój obu półkul mózgowych,
– im starszy uczeń, tym trudniej jest mu nabyć umiejętność rozumienia ze słuchu. Natomiast dzieci w wieku przedszkolnym stosunkowo szybko przyzwyczajają się do brzmienia obcej mowy i bez większego wysiłku uczą się rozumieć np. nauczyciela mówiącego do nich po angielsku.
Kurs Teddy Eddie przewiduje 60 zajęć po 35 lub 45 minut, dwa razy w tygodniu, tylko najmłodsze dzieci mają zajęcia raz w tygodniu Bardzo ważnym aspektem metody jest kontakt lektora z rodzicami, którzy mogą liczyć na:
-
lekcje otwarte,
-
maile z informacjami na temat przerabianego materiału oraz propozycjami powtórek z dzieckiem w domu (opcjonalnie informacje na e-dzienniku),
-
regularne, ustne informacje dla rodziców na temat postępów grupy, czy indywidualnych dzieci, udzielane po zajęciach,
-
pisemne co semestralne raporty o postępach dziecka.
Rodzice mają istotną rolę w nauce swoich pociech, dzieci uzyskują lepsze rezultaty, jeżeli mają kontakt z językiem również w domu. Dlatego w skład zestawu ucznia wchodzą płyty z nagraniami, z których dziecko powinno regularnie korzystać w domu. Efekty daje nawet samo bierne słuchanie płyty kilka razy w tygodniu. Dziecko w tym czasie może bawić się lub zajmować innymi czynnościami.
Istotne jest także to, że metoda opiera się na starannie zaprojektowanych materiałach: książkach, nagraniach dźwiękowych, flashcardach, gadżetach oraz scenariuszach gier i zabaw.
Czy szkoła AndJoy to miejsce nauki tylko najmłodszych dzieci? – na to pytanie pan Mieczyław Mertin odpowiada z uśmiechem: “Oczywiście, że nie! Jest tu miejsce dla każdego. Starszym dzieciom oferujemy naukę metodą Jokermania, a młodzież i dorosłych zapraszamy do nauki metodą bezpośrednią Direct English. Posiadam licencje na nauczanie tymi metodami” – podkreśla z dumą właściciel.
Co to za metody?
JOKERMANIA to ciekawa, dynamiczna i ambitna propozycja dla dzieci z klas 2,3,4 i 5. Podczas zajęć językowych, prowadzonych wyłącznie w języku angielskim, jest mnóstwo zabawy, dynamizmu, ruchu, muzyki, a wszystko po to, aby zmaksymalizować naturalną miłość dzieci do nauki. Nie brakuje także elementów humorystycznych, no i oczywiście bardzo ambitnych materiałów dydaktycznych.
Metoda Direct English powstała na bazie znanej Metody Callana. Jest nowoczesną metodą bezpośrednią, adresowaną do młodzieży i dorosłych w każdym wieku, która pozwana na szybką i bezstresową naukę języka angielskiego. Główną zasadą odróżniającą tę metodę od standardowych jest to, że uczy posługiwania się językiem obcym, kładąc nacisk na praktykę, a nie teorię. Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach i umiejętności językowe nabywane są stopniowo poprzez częste zadawanie pytań i odpowiedzi. Nauczanie gramatyki polega na poznaniu nie teorii, lecz kontekstu, co jest bardzo efektywne i za razem efektowne.
Krzyś i Ola, dzieci właściciela AndJoy, nie mogą się doczekać rozpoczęcia zajęć w pięknie odnowionych pomieszczeniach szkoły. Zapytane, czy chciałyby uczyć się angielskiego z nowymi koleżankami i kolegami radośnie, bez zastanowienia wołają TAK! A Krzyś rezolutnie dodaje: “trzeba tylko zadzwonić do mojego taty, albo wysłać e-maila”. Krzyś nie zna jeszcze na pamięć numeru telefonu, ale umie już go odczytać “po angielsku”:
503 939 402. Każdy zainteresowany może zadzwonić lub napisać na adres: [email protected], www.andjoyszkola.pl
https://www.facebook.com/teddieeddielomza
tekst sponsorowany
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS