Dlaczego bloki na jednym osiedlu mają pomarańczowe akcenty kolorystyczne, a na innym – niebieskie? Jak się okazuje, nie jest to przypadkowe, wręcz przeciwnie – zaprojektowane w każdym szczególe.
Kolorystyka budynków wielorodzinnych na polkowickich osiedlach opiera się na trzech kolorach bazowych. Są to biały oraz jasny i ciemny szary. Ponadto, każdemu osiedlu przypisane są inne akcenty kolorystyczne: żółte – Sienkiewicza, pomarańczowe – Gwarków, czerwone i bordowe – Krupińskiego, a niebieskie – Dąbrowskiego i Hubala.
– Kolor zielony fizycznie nie występuje na żadnym budynku, ale został przypisany do terenów sportowo-rekreacyjnych i patrząc z lotu ptaka, jest to kolor dominujący – wyjaśnia Tomasz Duszyński, kierownik wydziału inwestycji urzędu gminy.
Dodatkowo, na osiedlach zastosowano gradację kolorów. Budynki położone najbliżej centrum mają akcenty kolorystyczne w ciemnych, intensywnych odcieniach. Im dalej od centrum, tym odcień koloru staje się jaśniejszy.
– Dzięki temu, widząc jak zmieniają się kolory na elewacjach, będziemy w stanie stwierdzić czy zbliżamy się, czy też oddalamy od centrum – dodaje Tomasz Duszyński.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS