A A+ A++

W miniony piątek, w całym kraju prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem „Prędkość”. Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. W dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków na drogach.

Działania “Prędkość” w całym kraju

W ramach działań policjanci dokonywali pomiarów prędkości w różnych punktach miasta z użyciem ręcznych mierników prędkości i radiowozu z wideorejestratorem. Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań, było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie akcji policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.

Podczas działań, chorzowscy policjanci skontrolowali 57 pojazdów. Stróże prawa ujawnili 33 przypadków, w których kierowcy przekroczyli prędkość.

W trakcie wspomnianych działań policjanci ze specjalnej grupy SPEED zauważyli na ulicy Katowickiej samochód marki Citroen, którego kierujący poruszał się z nadmierną prędkością, jak również wykonywał dość brawurowe manewry. Pojazd został zatrzymany w rejonie wyznaczonego punktu kontrolnego, gdzie okazało się, że 29-letni mieszkaniec Częstochowy nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość, ale też kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali już prawo jazdy nieodpowiedzialnemu mężczyźnie, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicjanci przyłączyli się do akcji zbierania nakrętek
Następny artykułPonad 57 mld zł na obronę w 2022 roku. Jaki budżet MON? [ANALIZA]