A A+ A++

Do dymisji podali się wiceministrowie rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek i Andrzej Gut-Mostowy. Wcześniej poseł Porozumienia Marcin Ociepa poinformował, że rezygnuje z funkcji wiceszefa MON.

Decyzję o dymisji podjął też wiceminister rozwoju, pracy i technologii, pełnomocnik rządu ds. inwestycji zagranicznych Grzegorz Piechowiak. “W konsekwencji ostatnich wydarzeń podjąłem decyzję o złożeniu dymisji na ręce Premiera Mateusza Morawieckiego z funkcji Sekretarza Stanu w MRPiT. Dzisiaj trudno mi jednak wyobrazić sobie bycie w opozycji do Zjednoczonej Prawicy, przez wyborców której zostałem wybrany do Sejmu” – napisał członek partii Porozumienie.

Rezygnację z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki zapowiedział też Wojciech Murdzek.

Wczoraj, przypomnijmy, premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta z wnioskiem o odwołanie lidera Porozumienia Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii.

Porozumienie opuszcza Zjednoczoną Prawicę

Dziś rano zebrał się Zarząd Krajowy Porozumienia. “Decyzją Zarządu Krajowego Porozumienie Jarosława Gowina opuszcza Zjednoczoną Prawicę. Parlamentarzyści Porozumienia odejdą z Klubu PiS oraz utworzą Koło Parlamentarne Porozumienia Jarosława Gowina” – poinformował na Twitterze zastępca rzecznika ugrupowania Jan Strzeżek.

Czy rzeczywiście wszyscy posłowie Porozumienia zdecydują się na wyjście z klubu PiS? Jak zauważa dziennikarz RMF FM Roch Kowalski, władze Porozumienia optymistycznie deklarują, że wierni partii pozostaną wszyscy dotychczasowi posłowie. “To jednak naiwna wiara, bo przejście na stronę PiS-u nie dalej jak dwie godziny temu sygnalizował Marcin Ociepa. Nadal wahać ma się też kilku innych posłów” – informował w Faktach RMF FM o godz. 11 Roch Kowalski.

W liczącym 232 posłów klubie PiS zasiadało dotąd 11 polityków Porozumienia. Oprócz Jarosława Gowina byli to: Marcin Ociepa, Iwona Michałek, Andrzej Gut-Mostowy, Grzegorz Piechowiak, Wojciech Murdzek, Magdalena Sroka, Michał Wypij, Stanisław Bukowiec, Mieczysław Baszko i Anna Dąbrowska-Banaszek.

Porozumienie Jarosława Gowina oficjalnie opuszcza koalicję rządową

Oficjalne powody dymisji Gowina

Rzecznik rządu Piotr Müller podczas wczorajszej konferencji stwierdził, że powodem dymisji Jarosława Gowina było to, że wicepremier oraz członkowie Porozumienia pracowali w niewystarczającym tempie nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowali “nierzetelne działania” dotyczące reformy podatkowej.

Sam Gowin oświadczył, że “PiS podjęło decyzję o faktycznym zakończeniu projektu Zjednoczonej Prawicy”. “Po siedmiu latach współpracy, po sześciu latach współrządzenia zostaliśmy wypchnięci z koalicji rządowej ze względu na wierność wartościom Zjednoczonej Prawicy” – powiedział lider Porozumienia.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że wnioskiem o dymisję Gowina prezydent zajmie się “bez zbędnej zwłoki” i dokona zmian, o które wnioskował szef rządu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJuż w tę niedzielę wystartuje 23. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka”
Następny artykułCzy Kosiniak-Kamysz zdecyduje się na współpracę z Gowinem?