Zaczęło się od zażycia jakiejś dziwnej substancji kupionej od ludzi na ulicy. Przyszła euforia, a po niej urojenia i lęki. Młody chłopak wylądował w końcu w szpitalu. Zmarł. Ta historia powinna być przestrogą dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować używek. Opowiedziano ją w spocie profilaktycznym “Nie odlatuj – stąpaj twardo po ziemi” nakręconym na podstawie zwycięskiego scenariusza w konkursie zorganizowanym przez zamojską policję, władze miasta, kuratorium i szpital “papieski”.
W konkursie brali udział uczniowie zamojskich szkół średnich. Walczyli o nagrody tworząc scenariusze profilaktycznych spotów o zgubnych skutkach używania substancji psychoaktywnych i redagując hasła reklamowe dla filmów.
CZYTAJ TAKŻE: KRÓL NA ROWERZE. CZYM TO GROZI? OBEJRZYJ SPOT EDUKACYJNY
Najciekawszą opowieść, która ostatecznie została sfilmowana, wymyślili licealiści ze Społeczniaka: Kornelia Kozyra, Kaja Peć, Jakub Wróblewski oraz Stefan Suder. Nagrody za hasło otrzymały natomiast uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Zamościu: Martyna Krukowska, Oliwia Kawęcka oraz Oliwia Zochniak.
Komisja wyróżniła również dwa inne scenariusze. ich autorki to: Paulina Werner z III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu oraz Jagoda Oszust z Zespołu Szkól Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu.
Wyniki ogłoszono oficjalnie podczas konferencji „Akademia Bezpieczeństwa i Profilaktyki”, która odbyła się we wtorek (10 grudnia) w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu. Tematem przewodnim spotkania było wskazanie zagrożeń związanych z zażywaniem przez młodych ludzi narkotyków lub dopalaczy. Wśród słuchaczy znaleźli się ósmoklasiści, nauczyciele i pedagodzy ze szkół podstawowych z całego powiatu.
Prelekcję zatytułowaną „Przestępczość narkotykowa – zapobieganie, zwalczanie i profilaktyka” wygłosił asp. Dariusz Kuropatnicki, profilaktyk z zamojskiej komendy. Piotr Grygiel, kurator Sądu Rejonowego w Zamościu opowiedział słuchaczom o „Konsekwencji używania środków psychoaktywnych w świetle ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich”, natomiast Monika Raczkiewicz, asystentka apteki szpitala “papieskiego” wskazała „Skutki zdrowotne zażywania środków psychoaktywnych”.
Należy dodać, że w montażu materiału filmowego wsparła partnerów konkursu zamojska telewizja internetowa.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS