To była wspaniała sobota dla bydgoskich sportowców startujących na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W południe (wczesnym ranem polskiego czasu) brązowy medal zdobyła w kajakowej czwórce Helena Wiśniewska (Zawisza). To było 31. trofeum zawodników z bydgoskich klubów w dziejach igrzysk.

32. wywalczyła w finale sztafety 4 x 400 m Iga Baumgart-Witan z BKS Bydgoszcz. Tym razem wystąpiła w ostatecznej rozgrywce o medale – w finale sztafety mieszanej została zastąpiona przez Natalię Kaczmarek. Bydgoska złota medalistka odebrała właśnie od niej pałeczkę na drugiej zmianie w finale. Odebrała na drugim miejscu i potem walczyła jak równa z równą z 10-krotną medalistką olimpijską Allyson Felix. Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic utrzymały wspaniałe srebro.