W Zatoniu ma powstać skatepark. Miasto ogłosiło przetarg. Teraz przyjrzy się ofertom. Te są wyższe niż zakładali urzędnicy.
Skatepark w Zatoniu. Ceny za jego wykonanie wyższe niż przewidywało miasto
Magistrat chciał przeznaczyć niecałe 292 tys. zł na budowę skateparku w Zatoniu. Realizacją inwestycji są zainteresowane cztery firmy. Każda jednak proponuje więcej niż zakładało miasto. Najniższa oferta złożona przez zielonogórską firmę TAURUS opiewa na nieco ponad 340 tys. zł. Druga pod kątem ceny jest oferta przedsiębiorstwa Remontowo-Budowlanego KABET z Zielonej Góry i wynosi nieco ponad 351 tys. Pozostałe dwie ofery są o kilkaset tysięcy złotych wyższe (szczegóły znajdziecie tutaj: Oferty na budowę skateparku). Nie wiadomo, czy miasto dołoży i wytypuje wykonawcę z tych firm, które się zgłosiły, czy przetarg unieważni i ogłosi nowy.
Jakie urządzenia pojawią się na skateparku?
Na terenie skateparku ma pojawić się pięć urządzeń: Quarter pipe, Bank Ramp, Funbox z grindboxem + poręcz + Grindbox 1, poręcz prostą oraz Grindbox 2. – Wszystkie materiały i urządzenia powinny bezwzględnie posiadać aktualne atesty i certyfikaty zgodne z polskimi normami – informuje urząd miasta. Termin wykonania zamówienia wynosi 90 dni od dnia przekazania terenu budowy.
W Zatoniu powstanie skatepark
Zagospodarowana ma być działka o powierzchni ok 327mkw. – Teren o wymiarach 11,8 m x 27,76 m przed rozpoczęciem prac należy wykorytować na gł. 50cm, wykonać 30 cm podbudowę z pospółki, podbudowę pokryć folią a następnie wylać 10 cm warstwę chudego betonu C8/10. Zaprojektowano zdylatowaną nawierzchnię z betonu C25/30 gr. 15cm ze zbrojeniem rozproszonym z włókien polipropylenowych – czytamy w przetargu. Przewidziano spadek nawierzchni 1-2% w kierunku terenów zielonych.
Co będzie na terenie skateparku w Zatoniu
Quarter pipe o wymiarach 320x366x150cm – służy do rozpędzania się na środkowe elementy skateparku (np. funboxy), jest też elementam, na którym wykonuje się różnego rodzaju ewolucje (bardziej na deskorolce). W połączeniu z innymi urządzeniami może tworzyć ścianę, która może być wzbogacona o poręcze, grindboxy, schody.
Bank ramp o wymiarach 416x366x150cm – służy do rozpędzania się na środkowe elementy skateparku (np. funboxy), jest też elementam, na którym wykonuje się różnego rodzaju ewolucje (bardziej na deskorolce). W połączeniu z innymi urządzeniami może tworzyć ścianę, która może być wzbogacona o poręcze, grindboxy, schody.
Funbox z grindboxem + poręcz + Grindbox o wymiarach 720x609x25/60cm – jest elementem z większą lub mniejszą ilością dodatków takich jak spady, poręcze, wybicia, grindboxy, schody. Może być w dowolny sposób rozbudowywany, co daje możliwość nauki i wykonywania nowych ewolucji i trików.
Poręcz prosta o wymiarach 500x5x35cm – służą do slajdowania i grindowania. Można uczyć się na niej nowych trików, może być elementem wolnostojącym lub uzupełnieniem do funboxów, banków czy platform.
Grindbox o wymiarach 486x60x50cm – elementam, które służy do zabawy i nauki nowych trików. Może być elementam wolnostojącym lub uzupełnieniem do funboxów, banków czy platform.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS