Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził, że decyzja o powołaniu rządowego pełnomocnika w stołecznym Szpitalu Południowym była podjęta z rażącym naruszeniem prawa i stwierdził jej nieważność.
Orzeczenie zapadło 29 lipca, dzisiaj poinformowała o nim na Twitterze wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Miasto czeka na uzasadnienie orzeczenia.
Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego stwierdził nieważność decyzji o powołaniu rządowego pełnomocnika w szpitalu Płd. Ja nie miałam wątpliwości, że tak się stanie,tak w zakresie warstwy prawnej jaki i merytorycznej. A szpital notuje wielomilionowe już straty i stoi pusty. pic.twitter.com/UNxmfUzvFS
— Renata Kaznowska (@RKaznowska) August 2, 2021
Przypomnijmy – komisarz został wprowadzony do ursynowskiego Szpitala Południowego (w którym od lutego – na polecenie wojewody – działa tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19) w marcu 2021 r. Podstawą tej decyzji oficjalnie było “niewywiązanie się z obowiązku utworzenia 300 łóżek dla pacjentów z COVID-19 (w tym 80 łóżek respiratorowych) oraz brak skutecznych działań w celu zabezpieczenie niezbędnego personelu medycznego pozwalającego na realizację świadczeń opieki zdrowotnej.” Decyzja zapadła po tym, jak władze miasta poprosiły wojewodę Konstantego Radziwiłła o pomoc kadrową dla szpitala.
Pełnomocnikiem została dr Ewa Więckowska – była prezes szpitala, która ze swojego stanowiska zrezygnowała pod koniec lutego, zaraz po decyzji o utworzeniu szpitala covidowego.
Władze Warszawy uznały decyzję ministra za podyktowaną wyłącznie względami politycznymi. Twierdzą, że Szpital Południowy notuje wielomilionowe straty i stoi pusty. Chcą, by wrócił do miasta. Od decyzji ministra odwołały się do sądu.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS