Peptydy w kosmetykach wykazują wiele właściwości. Działają odmładzająco, regenerująco i ujędrniająco. Czym dokładnie są peptydy i jak wpływają na wygląd skóry?
Peptydy to organiczne związki chemiczne. Te, które są stosowane w kosmetyce, są pozyskiwane z roślin lub poprzez procesy biotechnologiczne. Właściwości tak pozyskanych peptydów są podobne do tych, które są produkowane przez ludzki organizm.
W ten sposób peptydy w kosmetykach są w stanie zwiększyć produkcję kolagenu i elastyny, co skutkuje ujędrnieniem skóry. Skutecznie ją nawilżają, redukują zmarszczki i rozjaśniają przebarwienia.
Peptydy mają wiele właściwości. Dzięki temu tak chętnie są stosowane w pielęgnacji.
Po zastosowaniu produktów zawierających peptydy można zauważyć wiele efektów. Przede wszystkim peptydy mogą zmniejszać skutki spowodowane procesem starzenia skóry. Peptydy przyczyniają się do niwelowania zmarszczek oraz regeneracji skóry właściwej.
Jednym z efektów stosowania peptydów jest także zwiększenie ilości kolagenu. Ponadto zauważalnym efektem będzie poprawa nie tylko zdolności naprawczej skóry, ale także jej gospodarki wodnej.
Po zastosowaniu peptydów skóra stanie się ujędrniona i wygładzona. Ponadto będzie można zauważyć ujednolicenie kolorytu oraz rozjaśnienie przebarwień.
Peptydy może stosować każdy. Ich stosowanie jest bezpieczne nawet w przypadku cer wrażliwych.
Peptydy ze względu na swoje właściwości są szczególnie przeznaczone dla cer dojrzałych. Stosowanie produktów pielęgnacyjnych, które zawierają peptydy, sprawdzą się także u osób, których skóra jest zniszczona i odwodniona.
Dzięki peptydom skóra stanie się nawilżona i jędrna, a jej starzenie zostanie spowolnione.
Peptydy można stosować w formie kremów. Najczęściej występują w tych skierowanych do skóry dojrzałej, które mają przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek. Peptydy można również dostarczać skórze za pomocą toników.
Peptydy można również spotkać w kremach do rąk, a także w produktach do włosów, które wpływają na poprawę ich kondycji oraz mogą rozwiązać problem wypadających włosów.
Istotne jest to, by peptydów nie łączyć z kwasami AHA i BHA.
Czytaj więcej:
Kwas migdałowy: Właściwości i zastosowanie
Jak wykonać domowy peeling enzymatyczny?
Kolagen i jego właściwości. Dlaczego jest potrzebny?
Zobacz także:
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS