A A+ A++

Wywiad z jednym z deweloperów Valve, Pierre’em-Loupem Griffaisem, rzuca nieco światła na techniczną stronę nowej konsoli Valve – Steam Deck. Według niego urządzenie jest wystarczająco wydajne, aby uruchomić każdą grę z platformy Steam (nawet tytuły klasy AAA) i pozwolić na granie z uznawanymi za wystarczające 30 kl/s. Spora w tym zasługa dobrze dobranych podzespołów – APU AMD Zen 2 i RDNA 2. Na pewno pomoże w tym także rozdzielczość 800p. Jeśli zaś chodzi o długość działania, Deck może posiadać dość ciekawą funkcję, o której pisze inżynier:

Choć 30 fps-ów uznawane jest za minimum, większość gier powinna osiągać znacznie większe wartości, więc będzie można włączyć funkcję, która ograniczy ich liczbę, aby wydłużyć czas grania. Zmniejszenie liczby renderowanych obrazów na sekundę powinno ograniczyć zapotrzebowanie na energię układu graficznego, a co za tym idzie, oszczędzać akumulator. Nie jest jasne, czy ta (opcjonalna) funkcja wprowadzi tylko twardy limit 30 kl/s, czy działać to będzie na zasadzie dynamicznie kontrolowanego kompromisu pomiędzy komfortem grania a czasem pracy na baterii (co za tym idzie, okresowe spadki poniżej 30 klatek byłyby możliwe).

Niewielkie (stosunkowo) urządzenie o gamingowych możliwościach niemal stacjonarnego komputera budzi spore zainteresowanie, lecz na sposobność wypróbowania jego touchpadów i analogowych spustów trzeba jeszcze trochę poczekać. Konsolę Steam Deck można już zarezerwować, choć wysyłka ma ruszyć dopiero w grudniu tego roku.

Steam Deck może ograniczyć fps, aby oszczędzać energię - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Dookoła Wody Festiwal” już za nami
Następny artykułIII PRZYSTANEK DESKOROLKOWEGO PUCHARU POLSKI ZA NAMI