Osoby niepełnosprawne z powiatu polkowickiego mogą starać się o dofinansowanie, między innymi, do zakupu wózka lub skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, sprzętu komputerowego czy kosztów opieki nad osobą zależną. Wnioski przyjmowane są do 31 sierpnia. Na tym nie koniec.
Szansę na tego rodzaju dofinansowanie daje pilotażowy program „Aktywny Samorząd”, realizowany przez powiat polkowicki poprzez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Wsparcie finansowe przyznawane jest z puli Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
– Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji – wymienia Magdalena Mikołajewska, rzecznik prasowy polkowickiego starostwa.
Z programu „Aktywny Samorząd” mogą skorzystać głównie osoby do 16. roku życia, które mają orzeczenie o niepełnosprawności, a także osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, w wieku aktywności zawodowej, z dysfunkcją narządu ruchu, wzroku lub słuchu. Dofinansowanie można otrzymać, między innymi, do zakupu wózka lub skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, protez kończyny co najmniej na III poziomie jakości, sprzętu komputerowego, kosztów zdobycia prawa jazdy czy opieki nad osobą zależną. Nabór wniosków trwa do 31 sierpnia.
Z kolei, od 1 września do 10 października przyjmowane będą wnioski w ramach Modułu II programu „Aktywny Samorząd” o dofinansowanie do kosztów zdobycia wykształcenia na poziomie wyższym. Dotyczy to osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.
Wnioski można składać internetowo w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) https://sow.pfron.org.pl/ lub w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach, ul. św. Sebastiana 1A.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.pcpr.polkowice.pl (zakładka Aktywny Samorząd). Można też zadzwonić pod numer 76 729 92 30.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS