Cyfryzacja biznesów poprzez integrację pracy ludzi, sztucznej inteligencji i maszyn, pędzi jak szalona. Z najnowszych danych MarketsandMarkets wynika, że w ciągu najbliższych pięciu lat rynek ten globalnie będzie wart trzy razy więcej niż dziś.
Eksperci od wyliczeń przeanalizowali prognozy dla takich technologii, jak: roboty przemysłowe, blockchain, czujniki przemysłowe, autonomiczne pojazdy, druk 3D czy wykorzystanie sztucznej inteligencji w produkcji.
CZYTAJ TEŻ: Tesla ma wiele problemów z gigafabryką w Grünheide
Przemysł 4.0 to rynek, którego wartość w br. sięgnie niemal 65 mld dol. Szacuje się jednak, że w 2026 r. będzie to już 165,5 mld dol., co oznacza, że tzw. skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) w tym okresie sięgnie imponującego poziomu ponad 20 proc. – podaje MarketsandMarkets.
Na świecie Przemysł 4.0 jest na fali
Jak tłumaczy Zbigniew Czajkowski, dyrektor w NMG, firmie wdrażającej rozwiązania „smart metering” oraz innowacje IT w przemyśle, rośnie popularność wykorzystania internetu przemysłowego na świecie. – Firmy coraz bardziej koncentrują się na zwiększeniu wydajności maszyn i systemów czy obniżeniu kosztów produkcji. Sektor przemysłowy dał początek nowej koncepcji znanej jako Industrial Internet of Things, która łączy zmiany wynikające z dwóch rewolucji transformacyjnych, a mianowicie niezliczonych maszyn, obiektów, instalacji i sieci, które wyłoniły się z rewolucji przemysłowej, oraz nowszych, potężnych transformacji w obszarze systemów komputerowych, informacyjnych i komunikacyjnych – wyjaśnia.
Przemysł 4.0 nad Wisłą
Niestety polskie firmy na tę postępującą cyfryzację patrzą z ostrożnością. Według badania „Smart Industry Polska”, tylko co czwarta firma nad Wisłą dostrzega konieczność wdrożenia planów cyfryzacji w myśl koncepcji Przemysłu 4.0. Prz … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS