A A+ A++

Wynika z niej, że Polacy najczęściej boją się chorób i śmierci osób najbliższych. Za coraz bardziej prawdopodobne uznają już jednak zagrożenia pogodowe. Obawiają się też braku pieniędzy na starość i skutków wypadków samochodowych.

Obawy a ubezpieczenia

Ranking najistotniejszych trosk naszego społeczeństwa i związanych z tym potrzeb ubezpieczeniowych odpowiada ofercie działających w naszym kraju towarzystw ubezpieczeniowych. Sami zainteresowani pytani o ubezpieczenia, w 83 proc. przyznali, że są one przydatne, gdy w życiu dzieją się złe rzeczy. Eksperci podkreślają, że świadomość własnych obaw pomaga podejmować racjonalne decyzje dotyczące ubezpieczania się, prewencji i profilaktyki, czyli odpowiednio zarządzać ryzykiem.

Nie ukrywają jednak, że wiele obaw pogłębiło się w trakcie pandemii. Można to dokładnie prześledzić, analizując pierwszą fazę badania, przeprowadzoną w lutym 2020 roku – czyli na kilka tygodni przed wprowadzeniem w Polsce lockdownu. Drugie badanie miało miejsce w lutym 2021 r., po niemal roku życia z pandemią. W obu badaniach PIU pytała dokładnie o te same rodzaje ryzyka i ich postrzeganie.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAż 80 procent dwulatków ma cyfrowe ślady w sieci. Prywatności pozbawiają ich rodzice [SŁUCHAJ PODCASTU]
Następny artykułSzykują się podwyżki za wodę i ścieki. Większość gminy wnioskuje o zwiększenie opłat