A A+ A++
Szybkość internetu, znajomość języka angielskiego mieszkańców, koszty transportu i coworking space – takie między innymi kryteria były brane pod uwagę przy ocenie miast pod kątem pracy zdalnej. Stolica Wielkopolski zajęła siódme miejsce w Europie!

Stolica Wielkopolski znalazła się na siódmym miejscu wśród miast, w których najlepiej pracuje się zdalnie. W zestawieniu wzięto pod lupę 142 miejscowości z całej Europy.

Ranking przygotowała firma Ovo Network, która przebadała 142 miejscowości z całego kontynentu. Poza cechami oczywistymi, czyli szybkością internetu, znajomością angielskiego czy kosztami transportu oceniano także poziom przestępczości, koszt wynajmu mieszkania oraz miesięcznego karnetu na siłownię i coworking space. Istotna była również dostępność do morza lub gór.

Na pierwszym miejscu znalazł się Kraków, na drugim Wiedeń, a na trzecim rumuńska Timisoara. Z polskich miast poza Poznaniem do pierwszej dziesiątki trafiła również Łódź (4. miejsce) oraz Warszawa (8. miejsce). Poza tym wśród najlepszych miast do pracy zdalnej są też Charków, Lwów i Petersburg, a pierwszą dziesiątkę zamyka Belgrad.

Co zaważyło na wysokiej pozycji Poznania? Poziom przestępczości! Jest o 10 proc. niższy niż średnia w krajach europejskich. Znaczenie miały te ceny miesięcznego karnetu do coworking space: średnia cena w Poznaniu to 134 euro – a w Europie to 178 euro.

Ale nie tylko to: średnia szybkość internetu w stolicy Wielkopolski jest bliska średniej europejskiej, a mieszkańcy Poznania wykazują się świetną znajomością języka angielskiego w kontaktach z obcokrajowcami.

Wysokie pozycje polskich miast wynikają m.in. z tego, że kraj cieszy się coraz większą popularnością u obcokrajowców, zwłaszcza latem. W sezonie liczba atrakcji i możliwości spędzania wolnego czasu jest jeszcze większa, co cenią sobie głównie młodzi ludzie podróżujący po świecie. Poziom przestępczości jest w Polsce niższy o 13% niż średnia w krajach europejskich, a koszt biletów miesięcznych komunikacji miejskiej stanowi 50% średniej wartości biletu w Europie.

W zestawieniu znalazły się również miasta, w których praca zdalna jest najtrudniejsza. Na trzech ostatnich pozycjach są Neapol, Bilbao i Londyn. Neapol znacznie zaniżył ranking poprzez bardzo wysoki poziom przestępczości, wolny internet oraz słaby poziom języka angielskiego ich mieszkańców. Bilbao nie może poszczycić się dobrą znajomością angielskiego, a Londyn traci na wysokich cenach oraz bardzo wysokim wskaźniku przestępczości.

UMP

Oceń artykuł
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTerna zainwestuje 21 miliardów dolarów we włoską sieć w celu transformacji energetycznej
Następny artykułAliaxis – Nicoll Polska: Nasi pracownicy wysyłają do Indii urządzenia tlenowe ratujące życie