Hubert Hurkacz rozegrał kolejny świetny mecz w tegorocznej edycji Wimbledonu. W ćwierćfinale rozgrywek 25-latek zmierzył się z Rogerem Federerem. Polak potwierdził świetną dyspozycję i wygrał 6:3, 7:6(4), 6:0. Popisem tenisisty był trzeci set, który trwał zaledwie 29 minut. Hurkacz trzykrotnie przełamał Federera i wygrał 6:0. Był to wyczyn historyczny, gdyż nigdy wcześniej Szwajcar w takim stosunku nie przegrał seta na londyńskich kortach.

“Duże areny służą Hurkaczowi. On się ich nie boi i nie dostaje gęsiej skórki”

Hurkacz znowu w górę w rankingu ATP. Jest na najwyższej pozycji w historii

Zwycięstwo Huberta Hurkacza nad Rogerem Federerem oznacza kolejny awans Polaka w rankingu ATP. Hurkacz już teraz, w wirtualnym rankingu, awansował na 11. pozycję w rankingu, co oznacza, że poprawi swoją najlepszą pozycję w karierze. To było pewne już wcześniej, gdyż po wygranej w 1/8 finału Wimbledonu tenisista znalazł się na 13. miejscu w rankingu. Dotychczas najwyżej był plasowany na 16. pozycji w kwietniu tego roku po wygraniu turnieju w Miami.

W przypadku wygraniu kolejnego meczu Hurkacz może awansować jeszcze wyżej na 10. miejsce w tabeli. Do tego niezbędna będzie porażka w półfinale kolejnego w zestawieniu Kanadyjczyka Denisa Shapovalova.

Hubert Hurkacz w półfinale Wimbledonu. Z kim się zmierzy?

Hubert Hurkacz w walce o finał Wimbledonu zmierzy się ze zwycięzcą pary Matteo Berrettini (9. ATP) – Felix Auger-Aliassime (19. ATP). Ich spotkanie wciąż trwa. Spotkania półfinałowe zaplanowane są na piątek 9 lipca. Na razie nieznana jest godzina rozpoczęcia obu meczów. Relacja ze spotkania na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.