Od 2 do 4 lipca na plaży przy Jeziorze Rusałka w Poznaniu odbywał się turniej siatkówki plażowej „Plaża Wolności”. Świetnie w zawodach spisał się ostródzianin Marcin Ociepski w parze z Michałem Kądziołą, którzy okazali się najlepsi w zawodach!

Marcin Ociepski, reprezentujący w siatkówce halowej klub Chrobry Głogów, po raz kolejny przypomniał o sobie w plażowej odmianie tej dyscypliny sportu. Tym razem wraz z Michałem Kądziołą zwyciężyli silnie obsadzony turniej, będący jednocześnie eliminacją do Mistrzostw Polski.

W Poznaniu na plaży przy Jeziorze Rusałka spisali się doskonale, choć sam turniej był wyrównany, nie zabrakło też niespodzianek.

W ćwierćfinale i półfinale po dość zaciętych meczach Michał i Marcin odprawili rywali po 2:0 w setach (w pierwszym meczu 29:27, 21:10 oraz w drugim 21:18, 21:17)  i zameldowali się w finale turnieju. W nim zmierzyli sie z Piotrem Janiakiem i Jędrzejem Brożyniakiem, rozstawionymi z numerem jeden.

Spotkanie było wyrównane i obfitowało w długie wymiany, mocne ataki świetne obrony. Pierwszy set dla Marcina Ociepskiego i Michała Kądzioły, którzy wygrywają 21:16. Druga zacięta partia padła łupem rywali 20:22. O wszystkim decydował niezwykle wyrównany tie-break, w którym długo obydwie pary grały punkt za punkt. Ostatecznie lepiej w końcówce zagrali Marcin z Michałem, wygrywając 15:11  i to oni zwyciężyli w całym  turnieju.

Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Czech – Jan Mrkous i Frantisek Pihera.