W poniedziałek Hurkacz toczył bardzo wyrównaną walkę z drugim tenisistą światowego rankingu ATP. Chociaż pierwszą partię tenisista z Wrocławia przegrał 2:6, to w kolejnej odgryzł się rywalowi, pokonując go w tie-breaku, oddając mu zaledwie dwa punkty. W trzecim secie lepszy okazał się Rosjanin, który wygrał 6:3, zaledwie raz przełamując Hurkacza.

“Wynik Igi Świątek trzeba docenić. Nie zawsze da się wygrać turniej wielkoszlemowy”

Mecz Hurkacza o ćwierćfinał przerwany. We wtorek Polak powalczy o spotkanie z Federerem

W czwartym secie Polak prowadził już 4:3 i kontrolował tę partię, ale pechowo dla Polaka nad kortami zaczęło padać, przez co jego spotkanie zostało przerwane. Organizatorzy nie przenieśli go jednak na inny kort, żeby można je było dokończyć tego samego dnia, a zaplanowali dopiero na wtorek i to na korcie centralnym.

Mecz Huberta Hurkacza przerwany w IV secie i przełożony na wtorek

W tym samym czasie zakończył się inny mecz czwartej rundy, który wyłonił rywala dla lepszego z pary Miedwiediew – Hurkacz. Będzie nim legendarny, 20-krotny zwycięzca wielkoszlemowych turniejów Roger Federer, który w swoim spotkaniu pokonał 7:5, 6:4, 6:2 Lorenzo Sonego.

Wielkie zwycięstwo Federera na Wimbledonie! Hurkacz może zagrać z legendąWielkie zwycięstwo Federera na Wimbledonie! Hurkacz może zagrać z legendą

Federer o dokończeniu meczu Hurkacza we wtorek: To niesprawiedliwe, ale… oby jutro spadł deszcz!

Federer dowiedział się o przerwaniu spotkania, które wyłoni jego przeciwnika w ćwierćfinale Wimbledonu dopiero po swoim spotkaniu. – To niesprawiedliwe, ale to ci goście są młodsi ode mnie i na pewno łatwiej będzie im się zregenerować. To dla nich nie problem. Choć niestety grają też bardzo dobrze. Cóż, oby jutro znów spadł deszcz! – śmiał się Szwajcar, podkreślając, że tylko żartuje.

Mecz Huberta Hurkacza z Daniłem Miedwiedwiem zostanie wznowiony o godzinie 14:30 polskiego czasu na korcie centralnym. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Uns Dżabir w meczu z Igą ŚwiątekTunezyjskie media reagują na pokonanie Igi Świątek. Tak kibice nazwali Ons Jabeur