Veronica Pawluk dosiadająca wałacha D’Artagnan 187 zdobyła w miniony weekend w Sopocie złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów na Kucach.

Zawodniczka reprezentująca barwy Lewady Zakrzów zwyciężyła w obydwóch konkursach półfinałowych, a w finale Pony Freestyle przypieczętowała wygraną uzyskując 76,200%! Po trzech dniach rywalizacji Veronica zgromadziła aż 220,208% – co jest rekordem Polski w kategoriach młodzieżowych. Srebrny medal zdobyła zawodniczka KS Centurion Weronika Lewandowska (210,984%), a brązowy amazonka w barwach UJK Pony Klub Płochocin – Ann Van Den Broeck (208,759%).

Wszystkie trzy zawodniczki za niespełna dwa miesiące będą reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów na Kucach, które w tym roku rozegrane zostaną w Strzegomiu.