Minionej doby potwierdzono 52 nowe zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia. Nie zanotowano żadnych zgonów z powodu Covid-19 ani chorób współistniejących. Minionej doby przeprowadzono ponad 21,4 tys. testów na obecność COVID-19. W ciągu ostatnich 24 godzin z COVID-19 wyzdrowiały 204 osoby.
Najwięcej nowych zakażeń zdiagnozowano w województwie mazowieckim – 10 przypadków. W województwach opolskim i podlaskim nie zanotowano żadnych nowych zakażeń. 1 zakażenie to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
Mamy 52 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (10), wielkopolskiego (8), podkarpackiego (7), małopolskiego (6), śląskiego (4), dolnośląskiego (3), świętokrzyskiego (3), kujawsko-pomorskiego (2), lubuskiego (2), łódzkiego (2),
— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) June 28, 2021
Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Polsce z powodu Covid-19 w szpitalach przebywa 1 020 osób. W ciągu minionej doby ta liczba zmniejszyła się o 30 osób. Z kolei o 8 zmniejszyła się liczba pacjentów podłączonych do respiratorów. Łącznie z takich urządzeń korzysta 163 chorych.
Na kwarantannie przebywa 64 tysiące 751 osób. To o ponad 4 tysiące więcej niż wczoraj. Po zakażeniu koronawirusem za ozdrowieńców uznano 2 miliony 651 tysięcy 681 osób.
📊 Dzienny raport o #koronawirus. pic.twitter.com/L9olFKxjhO
— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) June 28, 2021
Koronawirus na świecie:
– Wysoce zakaźny wariant Delta koronawirusa odpowiada w Zjednoczonych Emiratach Arabskich za co trzeci przypadek zachorowań na Covid-19. Według władz liczba zgonów wzrosła i można to przypisać rozprzestrzenianiu się mutacji, nieprzestrzeganiu zasad sanitarnych i nieprzyjmowaniu szczepionki.
– Po ponad ośmiu miesiącach we Włoszech został zniesiony w poniedziałek wymóg noszenia maseczek na zewnątrz. Nie wszędzie jednak jest to możliwe, bo obowiązek ten utrzymały niektóre lokalne władze. “Zdejmujemy maseczki na powietrzu, ale róbmy to ostrożnie” – apelują władze. Zaznaczają, że maseczkę należy zawsze mieć przy sobie i włożyć tam, gdzie nie jest zagwarantowany dystans społeczny.
– Ponad dwie trzecie osób zatrudnionych na Węgrzech pracowało w ciągu ostatniego roku z domu i większość chciałaby nadal mieć taką możliwość, przynajmniej częściowo – wynika z sondażu przeprowadzonego przez portal Notebook.hu. 69 proc. ankietowanych podało, że przez krótszy lub dłuższy czas pracowali w ciągu ostatniego roku z domu, i aż 84 proc. zadeklarowało, że taki tryb odpowiada im na tyle, że chcieliby nadal pracować tylko w ten sposób lub hybrydowo.
Przy tym osoby z wykształceniem wyższym częściej wykonywały pracę z domu (90 proc.) niż osoby z wykształceniem podstawowym (38 proc.). Połowa ankietowanych stwierdziła podczas pandemii, że nie dysponują odpowiednią bazą techniczną. 72,4 proc. zapytanych skarżyło się na słabe połączenie internetowe, a po 22 proc. na stary i powolny komputer oraz brak drukarki. 34 proc. respondentów oznajmiło, że miało wystarczające wyposażenie do pracy z domu.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS