Jego znakiem rozpoznawczym jest czarno-biały frak, który zakłada na siebie z wielką gracją. Wyprostowane plecy, idealnie ułożona fryzura, która lada chwila zamieni się w chaotyczną burzę włosów. Powoli wchodzi na scenę, słychać brawa, staje naprzeciw muzyków… Ona, ubrana w wieczorową suknię, zasiada w jednym z foteli i po wzięciu głębszego oddechu koncertuje całą swoją uwagę na mężczyźnie we fraku – tak oto widzimy dyrygenta i żeńską część publiczności w ich naturalnym środowisku, oto Człowiek w Świecie Muzyki!
Człowiek w świecie muzyki może być widzem lub muzykiem. Melomanem lub artystą. Może przybrać postać operatora dźwięku lub lutnika, który naprawia instrumenty. Człowiek w świecie muzyki przebywa nieustannie – jadąc autem, oglądając film bądź wsłuchując się z śpiew ptaków. Przyszła pora na artystyczne przedstawienie człowieka w przestrzeni muzycznej!
Człowiek w Świecie Muzyki to 5-dniowe warsztaty video-art, organizowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka, które odbędą się od 5 lipca. Ich celem jest stworzenie kilkuminutowych obrazów filmowych opartych na muzyce klasycznej oraz dzieł dąbrowskiego kompozytora, patrona festiwalu.
Uczestnicy zaznajomią się z podstawami wideofilmowania, planów filmowych, kadrowania, sztuki operatorskiej, zasadami montażu filmowego. Nauczą się wykorzystywać techniki efektów specjalnych, animacji, makrofotografii oraz wycinania tła z użyciem green screen’a. Ich zadaniem będzie samodzielna realizacja filmów krótkometrażowych od scenariusza, aż po montaż z własnym udziałem i z wykorzystaniem otoczenia, makiet i rekwizytów. Filmy realizuje się samodzielnie lub w 2/3-osobowych zespołach na bazie własnych pomysłów, z pomocą i pod okiem instruktora – Jarosława Cyby!
Finałem będzie projekcja wszystkich powstałych filmów w pałacowym Kinie Kadr!
(Zapisy wkrótce na podstawie deklaracji uczestnictwa)
———————————-
Niezbędne informacje:
Przedział wiekowy uczestników:
Młodzież i dorośli (od 14 lat)- grupa ok 10 osób
Ilość dni zajęciowych:
5 dni po 4 godziny (od 10:00 do 14:00 z przerwą)
Dzień I – spotkanie organizacyjne, omówienie tematu, lekcje instruktażowe, teoria filmu, zapoznanie się ze sprzętem.
Dzień II – prace nad scenariuszem, scenopis, story board, pierwsze zdjęcia, muzyka.
Dzień III – zdjęcia i wstępny montaż.
Dzień IV – montaż finalny, montaż muzyki.
Dzień V – pokaz filmów w Kinie Kadr.
Organizator zapewnia:
– kamerę cyfrową
– obiektyw makro do smartfonów
– statywy
– 2 stacje montażowe do montażu filmów (program Adobe Premiere CS6 z własną licencją)
– tło green screen (3 x 5 metrów)
– w miarę możliwości potrzebne rekwizyty.
ORGANIZATORZY FESTIWALU:
PATRONAT HONOROWY:
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS