A A+ A++

Jacek Semaniak, prezes głównego Urzędu Miar, miasto i gmina Starachowice oraz Wytwórcza Spółdzielnia Pracy “SPOŁEM”, to laureaci XIII edycji nagrody „Świętokrzyska Victoria”, przyznawanej przez marszałka województwa.

Statuetki wręczane są w trzech kategoriach: osobowość roku, samorządność oraz przedsiębiorczość. Jak stwierdził marszałek Andrzej Bętkowski – osoby, samorządy oraz instytucje wyróżnione nagrodą są niezwykle zasłużone oraz odgrywają ważną rolę dla całego regionu.

– Tegoroczna edycja konkursu była szczególna, ponieważ jest naznaczona przez pandemię koronawirsua. Natomiast wszyscy nominowani w ostatnim roku zaznaczyli swoją pozycję, a także zwieńczyli aktywność w swoim zakresie znaczącymi sukcesami – dodaje.

W kategorii osobowość „Świętokrzyską Victorię” otrzymał Jacek Semaniak, prezes Głównego Urzędu Miar. Jak stwierdził, już sama nominacja do tej nagrody jest dla niego wielkim wyróżnieniem.

– Bycie laureatem tej prestiżowej nagrody to zaszczyt i honor. Tym bardziej, że mogę się znaleźć w gronie osób, które dla Kielc i całego regionu zrobiły bardzo wiele. Mam również ten zaszczyt, że kilka z tych osób to moi serdeczni przyjaciele, z którymi przez wiele lat współpracowałem. Tym bardziej bycie w tym gronie poczytuję sobie za wielką nobilitację. Tę nagrodę pragnę zadedykować Uniwersytetowi Jana Kochanowskiego w Kielcach. UJK to wspólnota, złożona z wielu osób, która osiągnęła sukces. Jestem częścią tego sukcesu, dlatego „Świętokrzyska Victoria”, którą dzisiaj odbieram, to tak naprawdę nagroda dla uniwersytetu, tej społeczności, która go tworzyła i tworzy – dodaje.

W kategorii samorządność statuetkę już po raz drugi otrzymały Starachowice. Jak stwierdził prezydent Marek Materek, ta nagroda to przede wszystkim podziękowanie dla wszystkich mieszkańców, którzy przyczyniają się do korzystnych zmian, jakie zachodzą w Starachowicach. 

W uroczystej gali wziął udział także senator Krzysztof Słoń z Prawa i Sprawiedliwości, który podkreślił, że to szczególna edycja „Świętokrzyskiej Victorii”, w roku, w którym jako społeczeństwo wychodzimy z pandemii COVID-19.

– W pewnym sensie wszyscy jesteśmy laureatami tej nagrody. Natomiast ci, którzy byli na scenie i mogli cieszyć się tymi statuetkami, to osoby, które są w szczególny sposób zasłużone dla nas wszystkich w tym trudnym czasie. To także stanowi o sile tej nagrody, że w trudnych momentach nasze społeczeństwo potrafi wyłonić spośród siebie liderów i bohaterów – dodaje. 

Zdaniem Andrzeja Prusia, przewodniczącego sejmiku województwa świętokrzyskiego – wręczenie statuetek „Świętokrzyskiej Victorii” to ważny i radosny moment dla całego województwa, ponieważ możliwość organizacji uroczystej gali w sposób stacjonarny jest swego rodzaju powrotem do normalności.

W ubiegłym roku laureatami Świętokrzyskiej Victorii zostali: gmina Chęciny, Stanisław Rupniewski – współtwórca Grupy Supon oraz PGE Energia Ciepła S.A. oddział w Kielcach.

 

Lista nominowanych do statuetki „Świętokrzyska Victoria” 

W kategorii „Osobowość” nominowani zostali:

1.Mieczysław Bąk – aktywny działacz społeczny związany z powiatem skarżyskim
2.Mirosław Gębski – starosta kielecki, zaangażowany w kultywowanie świętokrzyskiej tradycji i historii
3.prof. dr hab. Jacek Semaniak – wieloletni rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, obecnie prezes Głównego Urzędu Miar        
4.Tadeusz Wrześniak – przedsiębiorca z ziemi staszowskiej, udzielający wsparcia finansowego m.in. organizacjom pozarządowym, szkołom, wspierał finansowo szpital, policję i straż pożarną w zakupie środków ochrony osobistej niezbędnych podczas epidemii COVID-19
5.Władysław Zimny – honorowy krwiodawca, prezes Klubu „HDK Sędziszów”, który funkcjonuje przy Fabryce Kotłów SEFAKO S.A.

W kategorii „Samorządność” nominowani zostali:

1. Miasto i gmina Chmielnik – m.in. za rozbudowę placówek edukacyjnych w Chmielniku, Piotrkowicach, montaż odnawialnych źródeł energii i nowoczesnego oświetlenia, a także zagospodarowanie zbiornika wodnego Andrzejówka
2. Miasto i gmina Kielce – za rozwój komunikacji publicznej, budowę Kieleckiego Centrum Kształcenia Zawodowego, inwestycje drogowe, mieszkaniowe, budowę Ogrodu Botanicznego, wspieranie rozwoju kultury i ochrony środowiska
3. Gmina Masłów – za zagospodarowanie terenu wokół zalewu w Cedzynie, rozbudowę sieci ścieżek rowerowych, rozwój infrastruktury szkolnej
4. Gmina Mirzec – za termomodernizację budynków użyteczności publicznej, rozbudowę szkolnej infrastruktury sportowej
5.Miasto i gmina Starachowice – za zagospodarowanie parku miejskiego, termomodernizację budynków użyteczności publicznej, poprawę infrastruktury drogowej, wspieranie przedsiębiorczości, kultury i sportu.

W kategorii „Przedsiębiorczość” nominowani zostali:

1. Jednostka Innowacyjno-Wdrożeniowa „INWEX” sp. z o.o. z Kielc – znana z innowacyjnych produktów chemicznych z zakresu galwanotechniki, chłodziw do obróbki metali, chemii budowlanej, chemii samochodowej, preparatów wspomagających uprawę roślin, środków myjących, środków do dezynfekcji
2. MASTER-SPORT – producent sprzętu sportowego ze Skarżyska-Kamiennej
3. PHU ASPOLMAX Przetwórstwo Mięsa Andrzej Stępień z powiatu koneckiego – uznany producent wyrobów mięsnych i wędliniarskich, wspierający lokalne inicjatywy sportowe i społeczne
4. STARPOL II Sp. z o.o. ze Starachowic – producent wiązek przewodów elektrycznych, zdobywający laury i wyróżnienia za swoje produkty
5. Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „SPOŁEM” – autor i producent majonezu kieleckiego, musztard i innych uznanych produktów spożywczych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBędzie posiedzenie Rady Krajowej PO z udziałem Tuska?
Następny artykułCall of Duty WWII: Vanguard to podobno „Black Ops Cold War 2.0”. Tytuł w żadnym miejscu „nie jest wyjątkowy”