A A+ A++

Jakiś czas temu w internecie pojawiły się fotografie z okolic Inowłodza. Przedstawiały one wycięty las w chronionym obszarze “Natura 2000”. Tematem zainteresował się znany w Polsce dziennikarz, Szymon Jadczak, pracujący obecnie dla Wirtualnej Polski. Fotografie opublikował na Twitterze. Na odpowiedź Lasów Państwowych nie trzeba było długo czekać. Jej treść zaskoczyła nawet dziennikarza, mimo, że na co dzień ma do czynienia z arogancją urzędniczą. Ale to jeszcze nie koniec

Odkąd w Polsce rządzi PiS, aroganckie i butne zachowania przedstawicieli władzy i podległych im urzędników stają się normą.  Nie ma znaczenia czy mówimy o szczeblu ogólnokrajowym, czy lokalnym. Tomaszów jest tego najlepszym przykładem. Natomiast same Lasy Państwowe są u nas “państwem w państwie” poza jakąkolwiek kontrolą społeczną. 

W całej sprawie interesujące jest to, że na dziennikarza z zapałem rzucili się “propagandyści” zatrudnieni w TVP Info. 

O komentarz w sprawie portal tvp.info poprosił więc Michała Gzowskiego, rzecznika LP. Jak zaznaczył nasz rozmówca, lasów w Polsce regularnie przybywa. – Po wojnie zajmowały one ok. 20 proc. powierzchni kraju, dziś jest to 30 proc. – to europejska czołówka. Obszary Natura 2000 zajmują już jedną piątą cześć Polski i także tych terenów jest coraz więcej – zaznaczył.

– czytamy na portalu TVP. 

I dalej w rozmowie z portalem tvp.info Michał Gzowski zapewnia, że ochrona przyrody nigdy nie oznaczała i nie może oznaczać bezczynności a na straży lasów od stu lat stoją polscy leśnicy i to dzięki ich doświadczeniu, wiedzy i odpowiedzialności mamy dziś w Polsce tak dużo terenów zielonych, z których może korzystać każdy z nas.

Rzecznik swoje a rzeczywistość jakby całkowicie odmiennym bytem się stawała. Z całej Polski dochodzą sygnały o masowych wycinkach drzew. W powiecie tomaszowskim także znikają całe połacie. Prawdą jest natomiast, że w ich miejsce pojawiają się nowe nasadzenia, ale zanim staną się lasem trzeba będzie trochę poczekać. 

– Wiele uwag wobec działań Lasów Państwowych wynika z rozpowszechnianych w serwisach społecznościowych – często w dobrej wierze i przez osoby, którym na sercu leży ochrona polskiej przyrody – informacji niepełnych czy wynikających z niezrozumienia zasad ochrony ekosystemów leśnych, a także niestety fake newsów 

– czytamy wypowiedź rzecznika. 

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUczennice klasy VI Szkoły Podstawowej nr 1 nagrały film. I miejsce w Konkursie „Szkoła w czasie zarazy”
Następny artykułWeekend w Powiecie – przegląd wydarzeń