A A+ A++

Przygotowania ślubne to czas pełen radości, ale i stresu , ważne aby przedślubna gorączka nie zepsuła Parze Młodej szczęścia związanego z nadejściem tego wymarzonego dnia. O czym należy pamiętać, aby przygotowania ślubu nie zmieniły się w chaos? Przedstawiamy najważniejsze rady specjalistów.

Stwórz plan przygotowań

Harmonogram przygotowań ślubnych sprawi, że o niczym nie zapomnicie i będziecie mieć każdy aspekt pod pełną kontrolą. Pozwoli to na ograniczenie stresu i spokojniejsze przygotowania wesela bez zbędnego stresu. O czym należy pamiętać organizując ślub i wesele? Oto lista najważniejszych punktów:

  • sala weselna dostępna na https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/lubuskie/;
  • catering – warto zapytać o dania dla dzieci i potrawy wegetariańskie oraz wegańskie;
  • motyw przewodni – pozwoli uporządkować dobór wszystkich akcesoriów i zapewni spójność dekoracji;
  • lista gości – nie zapomnijcie poprosić o wcześniejsze potwierdzenie przybycia;
  • umowy z podwykonawcami: fotograf, zespół lub DJ, kamerzysta, barman itp.;
  • noclegi i dojazd dla gości z https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/zielona-gora/ – coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem jest zapewnienie dojazdu gości przez Parę Młodą. Wynajem pokoi na nocleg dla gości, którzy przyjeżdżają z daleka nie jest obowiązkowy, ale jest miłym gestem;
  • tort, ciasta, napoje i alkohol – zazwyczaj trzeba je osobno zamawiać i samodzielnie odebrać i dostarczyć na salę;
  • zaproszenia i winietki – powinny pasować stylem do wystroju sali i motywu przewodniego;
  • stroje dla Pary Młodej;
  • fryzura i makijaż ślubny;
  • dekoracje sali;
  • kwiaty dla Panny Młodej;
  • ewentualne podziękowania dla rodziców;
  • upominki dla gości – niewielkie podarunki dla wszystkich gości z każdym rokiem zyskują na popularności;
  • ewentualne dodatkowe atrakcje np. zimne ognie, fotobudka, animator dla dzieci.

Najlepiej wypisać wszystkie rzeczy są do zrobienia oraz to, kto za nie odpowiada i do kiedy trzeba je wykonać. Dzięki temu stale będziecie wiedzieć, co jest już załatwione, a którym punktem z listy trzeba się jeszcze zająć.

Poproś o pomoc

Masz dużo obowiązków na głowie, praca nie pozwala Ci odebrać osobiście zaproszeń lub nie umiesz zdecydować się na jedną z wizji? Nie wstydź się prosić o pomoc najbliższych. Rodzice z pewnością chętnie odbiorą tort, przyjaciółka pomoże znaleźć najlepszego fryzjera, a rodzeństwo zajmie się dojazdem gości na miejsce ślubu i wesela. Pamiętaj również o zaangażowaniu partnera, w końcu to Wasz wspólny dzień, więc nie odsuwaj go od planowania wydarzenia, chyba że obydwoje tak chcecie.

Zapomnij o kłótniach

Kłótnie pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny potrafią skutecznie zepsuć czas przygotowań i rzucić się cieniem na dalsze relacje. Dotyczy to zarówno kłótni między narzeczonymi jak i nieporozumień z rodzicami. Pamiętaj też, że to Wasz dzień i powinien on wyglądać zgodnie z Waszym życzeniem, a nie upodobaniami rodziców. Bądź więc asertywna, ale nie bój się odmówić, jeśli czyjś pomysł nie przypadł Ci do gustu. Większość konfliktów można załagodzić, prosząc rodziców o pomoc lub zgadzając się na rzeczy, które są Ci obojętne (np. zaproszenie dodatkowej osoby). Trzeba jednak przyznać, że najtrudniejsza sytuacja jest wtedy, gdy rodzice chcą o wszystkim decydować i to oni finansują całe wesele. W takim przypadku najlepiej porozmawiać, dziękując za pomoc finansową i w spokojnie wyjaśniając, dlaczego Wasza wizja ślubu jest tak ważna. Jeśli jednak nie jesteście w stanie się dogadać, pozostaje rezygnacja z pomocy rodziców i wzięcie kredytu na ślub lub zorganizowanie skromniejszego przyjęcia.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPodziękowania dla Pani Dyrektor z Głobikowej
Następny artykułDrastyczna przemiana. Pokazała się po metamorfozie