W piątek 25 czerwca odbędzie się pierwszy tegoroczny pokaz multimedialny fontann na Placu Litewskim. Przedstawiamy harmonogram pokazów na czerwiec i lipiec.
Od najbliższego weekendu wracają pokazy multimedialne na fontannie na Placu Litewskim. Poniżej przedstawiamy harmonogram pokazów na miesiące czerwiec i lipiec 2021. Start pokazów multimedialnych o godz. 21:30.
- 25 czerwca, piątek – Historia Placu Litewskiego na Wesoło, Anioły Lubelskie
- 26 czerwca, sobota – Czarcia Łapa, Unia Narodów
- 2 lipca, piątek – Wydarzenia Kulturalne, Historia Placu Litewskiego na Wesoło
- 3 lipca, sobota – Czarcia Łapa, Anioły Lubelskie
- 9 lipca, piątek – Unia Lubelska, Wydarzenia Kulturalne
- 10 lipca, sobota – Czarcia Łapa, Sen o Mieście
- 16 lipca, piątek – Czarcia Łapa, Historia Placu Litewskiego na Wesoło
- 17 lipca, sobota – Unia Lubelska, Anioły Lubelskie
- 23 lipca, piątek – Sen o Mieście , Wydarzenia Kulturalne
- 24 lipca, sobota – Czarcia Łapa, Unia Lubelska
- 30 lipca, piątek – Unia Lubelska, Anioły Lubelskie
- 31 lipca, sobota – Wydarzenia Kulturalne, Sen o Mieście
Opisy pokazów:
Czarcia Łapa to najnowszy pokaz multimedialny nawiązujący do najsłynniejszej lubelskiej legendy o powstaniu odcisku czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym, zadedykowany najmłodszym mieszkańcom Lublina. Autorami projektu są lubelscy twórcy: Łukasz Witt-Michałowski, odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię pokazu oraz Piotr Bańka odpowiedzialny za muzykę i udźwiękowienie. Tym razem strona techniczna 9-minutowego pokazu została skoncentrowana na uwypukleniu możliwości efektów laserowych i właśnie w oparciu o ten aspekt powstał scenariusz.
Unia Narodów to alegoryczna opowieść w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego o kształtowaniu relacji pomiędzy Polską a Litwą, które doprowadziło do powstania jednej z najtrwalszych unii politycznych i rozkwitu tej części Europy. Narracja pokazu oparta została na historii unii polsko-litewskiej autorstwa prof. Roberta Frosta, która opowiada o kształtowaniu się państwa opartego na porozumieniu, wielonarodowego oraz pluralistycznego pod względem religijnym, zbudowanego na drodze pokojowych negocjacji, a nie wojny i podboju. Pokaz trwa 12 minut. Scenariusz – Łukasz Witt-Michałowski / Norbert Rudaś, muzyka – Piotr Bańka, wykonanie – Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej oraz Odpust Zupełny.
Anioły Lubelskie to 12-minutowa prezentacja multimedialna w reżyserii Janusza Opryńskiego, nawiązująca do fresków znajdujących się we wnętrzu Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. Pokaz zawiera partie wokalne z lubelskiej cerkwi katedralnej pw. Przemienienia Pańskiego z udziałem Abp Abla. Za warstwę artystyczną pokazu odpowiada Centrum Kultury w Lublinie, a animację 2D i 3D stworzył kolektyw kilku.com.
Sen o Mieście to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, która jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko oryginalnie zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej jest zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.
Historia Placu Litewskiego na wesoło to pokaz przygotowany przez Poławiaczy Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią Placu Litewskiego, z uśmiechem i nieco przekornie przedstawiają 5 scen z Placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.
Wydarzenia Kulturalne prezentują najważniejsze festiwale i wydarzenia kulturalne w Lublinie. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS