A A+ A++
Tak wynika z badania przeprowadzonego przez serwis oponeo.pl wspólnie z aplikacją Yanosik. Poznań zajął w badaniu trzecie miejsce po Lublinie, który zajął miejsce pierwsze oraz Krakowie, Łodzi i Gdańsku, zajmującymi ex aequo drugie miejsce.

Jak czytamy w serwisie oponeo.pl, do przygotowania zestawienia zostały wykorzystane dane z rzetelnych i pewnych źródeł, jakimi są urzędy miast, zarządy dróg, znane internetowe porównywarki ubezpieczeń, a także dane głównego partnera akcji, czyli aplikacji Yanosik.

Poznań został ujęty w zestawieniu z największymi miastami w Polsce, czyli Warszawą, Krakowem, Łodzią, Wrocławiem, Gdańskiem, Szczecinem, Bydgoszczą, Lublinem, Katowicami, Białymstokiem, Gdynią, Częstochową, Radomiem, Sosnowcem, Toruniem, Kielcami, Rzeszowem oraz Gliwicami, podzielonymi na dwie kategorie: miasta liczące powyżej 300 tys. mieszkańców i te, które mają ich mniej.

Ocena była przeprowadzana w 8 różnych kategoriach: prędkość jazdy, ceny paliw, koszty ubezpieczeń, liczba kolizji, parkowanie, ceny wymiany opon, infrastruktura dla samochodów elektrycznych oraz carsharing.

“Wszystkim miastom przyznawaliśmy punkty w każdej ze wspomnianych dziedzin” – czytamy w opisie badania. – “Te większe, liczące powyżej 300 tys. mieszkańców mogły uzyskać od 1 do 9 „oczek”, mniejsze natomiast od 1 do 10. Wyjątki stanowią 2 aspekty – carsharing dający możliwość zdobycia 4 punktów oraz koszty wymiany opon, za którą przyznawaliśmy noty od 1 do 6. Mocno rozbudowaną dziedziną, w której ocenianych było kilka czynników wpływających na całościową liczbę punktów rankingowych przyznanych w danej sferze, było parkowanie. Rozpatrywaliśmy tam aż 4 różne aspekty. Zwycięzcy rankingu wyłonieni zostali po zsumowaniu wyników cząstkowych ze wszystkich dziedzin”.

Zwycięzcą w kategorii miast liczących powyżej 300 tys. mieszkańców, podobnie jak 2 lata temu i w roku ubiegłym, został Lublin z wynikiem 44 punktów. Zaraz za nim na podium znalazły się Kraków, a także Łódź oraz Gdańsk – wszystkie uzyskały po 40 punktów. Poznań zajął trzecie miejsce na podium z wynikiem 36 punktów.

Jak wypadła stolica Wielkopolski w poszczególnych kategoriach? Za parkowanie dostała tylko 4 punkty, za liczbę kolizji – 5, za prędkość jazdy – 7, za ekojazdę – 6, a tylko 2 – za carsharing i 1 za ceny wymiany opon.

Poznań jest też najdroższym miastem w Polsce z tych liczących powyżej 200 tys. mieszkańców, jeśli chodzi o parkowanie. W tym rankingu zajął 9 miejsce.

Oceń artykuł
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFirmy w Niemczech nie boją się wirusa
Następny artykułJura Krakowsko-Częstochowska. Zamki, ruiny i jaskinie