A A+ A++

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w miesiącu czerwcu 2021r. zakończył się etap przygotowania językowego w ramach projektu  „Ścigaj marzenia rozwoju zawodowego!” realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu “Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” – Mobilność I. Celem przygotowania językowego było dostosowanie poziomu umiejętności posługiwania się językiem angielskim w zakresie ogólnym oraz specjalistycznym na potrzeby realizacyjne mobilności. Zajęcia poprowadził p.Tomasz Radzikowski.

Uczestnicy poznali słownictwo branżowe dla specjalizacji Technik Analityk i Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej. Treści nauczania służyły nabyciu terminologii fachowej związanej z funkcjonowaniem w miejscu pracy oraz utrwaleniu już poznanych funkcji językowych umożliwiających posługiwanie się językiem angielskim w sytuacjach życia codziennego.

Położono również nacisk na rozróżnianie i stosowanie formalnego i nieformalnego stylu wypowiedzi w mowie i piśmie. Zajęcia odbywały się zgodnie z wcześniej ustalonym terminarzem w formie zdalnej i stacjonarnej. Kurs przygotowawczy zakończył test sprawności językowych, a już wkrótce uczniowie będą mogli wykorzystać nabyte umiejętności podczas wyjazdu na praktyki do Hiszpanii.

Uczestnicy korzystali z podręczników „English File. Fourth Edition. Pre-intermediate” © Oxford University Press 2019, podręczników serii „Career Paths” © Express Publishing 2017: „Electrical engineering” oraz „Chemical Engineering”, słowników branżowych oraz zasobów internetowych.

Koordynatorem całościowym Projektu jest p. Małgorzata Chrząszcz.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNie chcą zabudowy ogródków działkowych na Winiarach. W urzędzie miasta złożyli 4 tys. podpisów
Następny artykułHiszpania. Polacy nie potrzebują dokumentów potwierdzających brak COVID-19