A A+ A++

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pomaga uczelniom otworzyć się na osoby z niepełnosprawnościami. Ma temu służyć m.in. nowy konkurs „Kadra dydaktyczna dla projektowania uniwersalnego”.

Trwa nabór projektów do konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) dla szkół wyższych. Beneficjenci zyskają środki na dostosowanie poziomu kadry i oferty edukacyjnej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Budżet konkursu to 20 mln zł. To fundusze europejskie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Wnioski tylko do 8 lipca

Do 8 lipca br. można składać wnioski w konkursie „Kadra dydaktyczna dla projektowania uniwersalnego”. To nowy konkurs NCBR w ramach POWER. Środki w konkursie przeznaczono na podnoszenie poziomu kompetencji kadry dydaktycznej w zakresie projektowania uniwersalnego: szkolenia, warsztaty, wizyty studyjne itp. Projektowanie uniwersalne to, zgodnie z Konwencją Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) o prawach osób niepełnosprawnych, projektowanie produktów, środowiska, programów i usług w taki sposób, aby były użyteczne dla wszystkich, w możliwie największym stopniu, bez potrzeby adaptacji lub specjalistycznego projektowania.

– Za poprawą dostępności uczelni musi iść także umożliwianie rozwoju samym nauczycielom akademickim. Dzięki konkursowi „Kadra dydaktyczna dla projektowania uniwersalnego” podniosą oni swoje kompetencje tak, aby mogli skutecznie kształcić studentów w zakresie projektowania specjalistycznych produktów, programów i usług – mówi Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Budżet konkursu „Kadra dydaktyczna dla projektowania uniwersalnego” to 20 mln zł. Minimalna kwota kosztów kwalifikowanych to 100 tys. euro.

– Od ponad dekady NCBR pomaga tworzyć rozwiązania odpowiadające na potrzeby zarówno gospodarcze, jak i społeczne. Wspieramy pokonywanie barier technologicznych oraz rozwój usług i produktów pomagających osobom z niepełnosprawnościami w pełni włączać się w życie społeczne. Ponownie przeznaczamy fundusze unijne na rozwój ucze … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Grudziądz: Dla kogo Grand Prix w konkursie Grudziądz Foto?
Następny artykułDane – firmy z nich nie korzystają. Jesteśmy daleko w tyle