Sebastian Antosiak Mistrzem Polski w Pięcioboju

15.06.2021

autor: UM Łęczyca (mk)

Podczas odbywających się w Łodzi Mistrzostwach Polski w Wielobojach złoty medal w pięcioboju U-16 zdobył Sebastian Antosiak. Utalentowany młody reprezentant MKLA Łęczyca pomimo ulewnego deszczu i porywistego wiatru ustanowił rekord Okręgu Łódzkiego zdobywając 3058 pkt, na drugiej pozycji uplasował się Szymon Kosmowski z UKS Jedynka Łowicz (3035 pkt), trzeci był Jakub Zachara z Juwenia Głuchołazy (3023 pkt).

Rywalizacja o złoty medal rozgrywała się między czterema zawodnikami, a rozstrzygnięcie zapadło podczas ostatniej konkurencji, w biegu na 1000 m który Łęczycanin ukończył na drugim miejscu (3.03.85 min) przesuwając się z drugiej na pierwszą pozycję. Zgodnie z oczekiwaniami z bardzo dużą przewagą zwyciężył w skoku wzwyż (195 cm), oraz w pchnięciu kulą (10.60 m). W skoku w dal uzyskał (5.54 m), a w biegu na 110 metrów przez płotki (16.65 s).

Dzielnie sekundowali mu w zmaganiach pozostali reprezentanci MKLA. Michał Boczkowski zajął ósmą pozycję (2200 pkt). To aktualnie drugi rezultat w Polsce w roczniku U-15. Jedenasty był Filip Dudka (2017 pkt), dwunasty Wiktor Buchmiller (2008 pkt). Cała trójka ustanowiła rekordy życiowe.

Warto podkreślić że Sebastian jako pierwszy zawodnik w historii łęczyckiej lekkiej atletyki zdobył złoty medal w wieloboju.

Info: MKLA Łęczyca