A A+ A++

Ministerstwo Zdrowia informuje, że w ciągu ostatniej doby zanotowano w Polsce 227 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W Łódzkiem zachorowało kolejnych 12 osób. W ciągu doby w związku z COVID-19 zmarło 11 osób.

  • Liczba odnotowanych zakażeń koronawirusem w Polsce wzrosła do 2 mln 877 tys. 469. Dzisiaj (13 czerwca) Ministerstwo Zdrowia w raporcie poinformowało o 227 nowych przypadkach. W Łódzkiem potwierdzono 12 nowych zachorowań na COVID-19.

  • Powiększyła się też liczba ofiar COVID-19. Dziś w raporcie resort poinformował o śmierci 5 osób z powodu COVID-19, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6 osób.

  • W całej Polsce z powodu COVID-19 zmarło łącznie 74 tys. 573 osób.

  • W ciągu minionej doby o 146 osób zmniejszyła się liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 – informuje Ministerstwo Zdrowia. W sumie w szpitalach jest obecnie 1 989 takich pacjentów.

  • O 4 osoby zwiększyła się z kolei liczba pacjentów podłączonych do respiratorów. W sumie z takich urządzeń korzysta 317 chorych.
    W sumie w Polsce jest 2 648 504 ozdrowieńców z COVID-19.

  • Na kwarantannie przebywa ponad 55 tysięcy osób. W porównaniu z poprzednim dniem to spadek o ponad 2 000 osób.

Koronawirus w Łódzkiem

Mobilny punkt szczepień rusza w kolejną trasę. W najbliższy weekend stanie w Działoszynie w parku miejskim. Czytaj więcej

Jeszcze w czerwcu zostaną zorganizowane szczepienia dla osób w kryzysie bezdomności. Akcja będzie połączona z niedzielnym wydawaniem ciepłego posiłku na placu przed archikatedrą. Czytaj więcej

Zobacz także: Nowa Lewica o środkach dla szpitali powiatowych z Funduszu Odbudowy

Do Punktu Szczepień Powszechnych trafią większe dostawy szczepionek przeciw COVID-19. Będzie otwarty przez 6 dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 – 19.30 i w soboty od 9.00 do 18.00. Czytaj więcej

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim uległa zdecydowanej poprawie. W szpitalach z powodu COVID-19 przebywa obecnie około 600 osób. To rekordowo niska liczba. Czytaj więcej

Łódzki magistrat chce zwolnić właścicieli lokalów gastronomicznych z części opłat za ogródki – także te ustawione w pasie drogowym. Do tej pory za wystawienie stolików na zewnątrz nie musieli płacić ci restauratorzy, których ogródki mieściły się na drodze wewnętrznej, jak przy ul. Piotrkowskiej. Czytaj więcej

Od dziś kolejne luzowanie obostrzeń

Dziś wchodzą w życie kolejne zmiany w ograniczeniach związanych z epidemią koronawirusa. Kalendarz znoszenia obostrzeń przedstawili trzy dni temu premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Otwarte zostaną strefy gastronomiczne między innymi w kinach, teatrach i na koncertach. Zmienia się także limit wiernych w kościołach – od dziś zajęta może być połowa wszystkich miejsc.
Od 26 czerwca na targach i konferencjach będzie obowiązywał limit 1 osoba na 10 metrów kwadratowych. Te ograniczenia będą także dotyczyć także siłowni, klubów fitness i obiektów handlowych.

W hotelach limit zajętych przez gości miejsc wyniesie 75 procent. Wydarzenia sportowe i koncerty na obiektach sportowych będą się odbywać z większą liczbą widzów. Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie dotyczące m.in. zgromadzeń

Od 26 czerwca dozwolone będzie organizowanie zgromadzeń oraz udział w nich do 150 osób. Dotyczy to także zgromadzeń spontanicznych. Zmianę ograniczeń, wprowadzonych w związku z pandemią Covid-19, reguluje rozporządzenie opublikowane w Dzienniku Ustaw.

W dokumencie określono, że od 26 czerwca do 31 sierpnia organizowanie lub udział w zgromadzeniach jest możliwy z zastrzeżeniem, że maksymalna liczba uczestników nie będzie większa niż 150, a odległość pomiędzy zgromadzeniami nie będzie mniejsza niż 100 metrów.

Zaznaczono, że ograniczeń tych nie stosuje się do imprezy “Narodowa Strefa Kibica” organizowanej 19 czerwca w Warszawie na stadionie “PGE Narodowy”. Uczestnikom wydarzenia udostępnione zostanie jednak nie więcej niż 50 procent liczby miejsc przewidzianych dla publiczności.

W rozporządzeniu określono także, że od 26 czerwca zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać się na zewnątrz, jeśli uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 metra od siebie. Jeśli wydarzenia organizowane są w budynkach, znajdować się w nich będzie mogło nie więcej uczestników niż 75 procent obłożenia budynku lub innego obiektu kultu religijnego. Zebrani będą musieli utrzymywać 1,5-metrowy dystans oraz mieć zakryte usta i nos.

Koronawirus na świecie

Od dziś w Moskwie obowiązują nadzwyczajne rygory związane z bezpieczeństwem sanitarnym. W związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażonych koronawirusem, stołeczna administracja ogłosiła do 20 czerwca dni wolne od pracy i poleciła zamknięcie miejsc, które najczęściej odwiedzają dzieci. W mijającym tygodniu, w Moskwie ponad dwukrotnie wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. W sobotę służby sanitarne stolicy Rosji zdiagnozowały prawie 7 tysięcy nowych przypadków. W związku z tym władze miasta ogłosiły do 20 czerwca dni wolne od pracy i zapowiedziały kontrolę wszystkich miejsc publicznych, w których Moskwianie są zobowiązani do noszenia maseczek ochronnych. Stołeczna administracja poleciła także zamknięcie osiedlowych placów zabaw dla dzieci, jak również tego typu miejsc zlokalizowanych w parkach i centrach handlowych. Urzędnicy tłumaczą, że musieli wprowadzić nadzwyczajne środki bezpieczeństwa sanitarnego, aby uniknąć przepełnienia moskiewskich szpitali. Już w czwartek lokalne media podawały, że w Moskwie ponownie uruchomiono tymczasowe szpitale dla chorych na COVID-19.

W Rosji zdiagnozowano 13 510 nowych zakażeń koronawirusem. To najwięcej od 15 lutego i o ponad tysiąc więcej, niż wczoraj. Administracje dużych miast apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i grożą wysokimi karami finansowymi. Wczoraj rosyjskie służby sanitarne podawały, że w ciągu doby wykryto 12 505 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Dziś zdiagnozowano kolejnych 13 510 zakażeń. Liczba zakażonych gwałtownie rośnie w Moskwie i przekracza już 6700 przypadków w ciągu doby. Od tygodnia na poziomie około 860 zakażonych w ciągu doby utrzymuje się w Petersburgu. W obu miastach lekarze alarmują, że coraz więcej osób trafia do szpitala w stanie ciężkim. W mieście nad Newą, które jest organizatorem 7 spotkań Euro 2020. brakuje miejsc w szpitalach.

Tutaj znajdziesz aktualne statystyki o pandemii z całego świata:


  

W Belgii osoby niezaszczepione, które będą chciały wybrać się na zagraniczne wakacje, otrzymają dwa darmowe testy PCR na koronawirusa. Poinformował o tym minister zdrowia Frank Vandenbroucke. Poprawa sytuacji epidemicznej powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na zagraniczne wyjazdy w te wakacje. Do przekroczenia granicy wymagane będą jednak albo szczepienia przeciw COVID-19, albo negatywne wyniki testów. W Belgii szczepienia przyspieszyły, ale do wakacji, szczególnie ludzie młodzi nie zdążą przyjąć dawek. Natomiast za testy trzeba zapłacić prawie 50 euro, stąd darmowa oferta. Belgijski minister zdrowia poinformował, że o dwa bezpłatne testy będzie się można ubiegać od początku lipca do końca września. Prawo do nich będą miały nie tylko osoby, które wyjeżdżają za granicę i nie zdążyły się jeszcze zaszczepić, ale także ci, którzy chcą wziąć udział w imprezach masowych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCOVID-19 w kadrze Boliwii w dniu startu Copa America
Następny artykuł227 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 11 osób. Dane MZ