A A+ A++

Z najlepszymi stypendystami spotkali się marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Elżbieta Piniewska i członek zarządu Sławomir Kopyść. – Stypendia są podziękowaniem za waszą pracowitość i zaangażowanie oraz inwestycją w wasz dalszy rozwój. Gratuluję wspaniałych osiągnięć i życzę sobie, aby nigdy nie zabrakło tak ambitnych i kreatywnych osób, bo to właśnie wy jesteście przyszłością naszego regionu – mówił marszałek Piotr Całbecki.

– Giovanni Pico della Mirandola mówił, że człowiek jest kowalem swojego losu. Cieszę się, że potraficie kształtować swoją osobowość, bazując na wiedzy i wrażliwości. Jesteście kreatywni, żądni wiedzy, ale też niepokorni. Szukajcie nowych rozwiązań, bo świat stoi przed wami otworem – podkreśliła przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.

– Ważne jest, żeby w świecie zafascynowania techniką i naukami ścisłymi dostrzegać i doceniać dokonania humanistów. Dzisiejsze spotkanie to także moment na podziękowania waszym nauczycielom, którzy pomogli otworzyć wam pozamykane furtki i znaleźć drogi do poznania dobrego i pięknego świata – dodał członek zarządu Sławomir Kopyść.

Humaniści na start

Urząd marszałkowski realizuje projekt stypendialny „Humaniści na start” w oparciu o środki z Unii Europejskiej. W roku szkolnym 2020/2021 wsparcie trafiło do 400 uczniów. O stypendia mogli ubiegać się uczniowie dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i liceów, którzy uzyskali dobre oceny w zakresie nauk humanistycznych oraz osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych i olimpiadach. Wśród stypendystów jest 48 uczniów podstawówek oraz 352 licealistów.

Młodzi ludzie otrzymali stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 4 tys. zł, czyli 400 zł miesięcznie (wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły, w której uczeń pobiera naukę). Środki można wykorzystać m.in. na pokrycie kosztów przygotowania do konkursów, turniejów i olimpiad, udziału w dodatkowych zajęciach, zakupu komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły.

Najliczniej reprezentowane szkoły to Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzamotuły: Mobilny punkt szczepień w Kaźmierzu
Następny artykułOni mogą być gwiazdami