Podczas trzyletniego okresu próby syn biznesmena Ryszarda Krauzego, będzie pod dozorem kuratora sądowego.
– Sąd orzekł również od oskarżonego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej świadczenie pieniężne w kwocie dwóch tysięcy złotych oraz obciążył go kosztami postępowania – przekazał PAP sędzia Tomasz Adamski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku.
Wyrok jest nieprawomocny, ale zarówno prokurator, jak i pokrzywdzeni nie sprzeciwili się wnioskowi obrońcy o umorzenie postępowania.
Na wcześniejszych rozprawach sąd zgodził się na postępowanie mediacyjne między stronami. Wniosek o mediacje złożyli obrońcy Aleksandra K.
Aleksander K. zaatakował ekipę TVP
Gdyńska prokuratura zarzucała synowi biznesmena trzy przestępstwa: kierowanie gróźb karalnych wobec pracownika TVP, stosowanie przemocy w celu zmuszenia członków ekipy TVP do opuszczenia terenu przed posesją Ryszarda Krauzego (poprzez spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu operatora kamery) i naruszenie nietykalności cielesnej dziennikarza.
Przypomnijmy, że ekipa TVP Gdańsk, podobnie jak dziennikarze innych mediów, 15 października ub. r. wieczorem relacjonowała okoliczności zatrzymania Ryszarda Krauzego pod domem biznesmena w Gdyni. Krauze razem z Romanem Giertychem zostali wówczas zatrzymani przez CBA pod zarzutem działania na szkodę spółki Polnord, z której mieli wyprowadzić 90 mln zł.
– W pewnym momencie Aleksander K. skierował do dziennikarza TVP groźby zniszczenia mienia oraz pozbawienia go życia – opisywała prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. – Następnie, w trakcie wymiany zdań między oskarżonym a członkami ekipy telewizyjnej, Aleksander K. zainicjował szamotaninę i odepchnął rękoma jednego z pokrzywdzonych, dziennikarza TVP, czym naruszył jego nietykalność cielesną – przekazała rzeczniczka.
Po tym Aleksander K. chwycił operatora TVP za odzież, zaczął go szarpać, po czym uderzył pięścią w jego głowę. Kiedy operator upadł, został kopnięty, ponownie w głowę. Lekarze określili, że ranny doznał rozstroju zdrowia na czas poniżej siedmiu dni.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS